Magyarország?Hollandia 4-2

Győzelemmel kezdett válogatottunk az oroszországi bandy vb-n.

Mínusz 20 fokban csapott össze egymással a két csapat a selehovi stadionban 100 néző előtt. A vezetést ugyan a hollandok szerezték meg a 23. percben, de a 42.-ben egyenlítettünk, Telin révén. Fordulás után az 54. percben ugyancsak ő volt eredményes, ezzel máris nálunk volt a vezetés. A 64. percben Frajka Botond növelte kétgólosra az előnyünket, és hiába jöttek közelebb a hollandok a 69. percben szerzett góllal, a végjáték a mieinknek sikerült jobban. Telin harmadik góljával a 86. percben alakult ki a 4-2-es végeredmény. Mivel Lettország 4-4-es döntetlenre végzett Észtországgal, a magyar válogatott jelenleg vezeti a B csoport felsőházát. Kedden az észtekkel játszunk.

Az elitben a vasárnapi nyitóforduló két fölényes győzelmet hozott. Oroszország 10-1-re lépte le Kazahsztánt, Svédország 9-1-re Finnországot. Jól kezdtek az amerikaiak, 7-4-re verték Fehéroroszországot, Norvégia pedig 12-3-ra Kanadát. A másodiknapon az észak-amerikai derbin biztos amerikai győzelem született Kanada ellen (7-1), Norvégia pedig 23-1-re mosta le a fehéroroszokat. Ez eddig a torna legnagyobb arányú győzelme, ugyanis Szomália bemutatkozó meccsén 22-1-re kapott ki a német válogatottól. A finnek egy kicsit összekapták magukat, Oroszországtól csak ötgólos vereséget szenvedtek (7-2). A japán-ukrán (2-1) és a japán-mongol (3-2) mérkőzések a várt szoros csatát hozták.