Március elején a bennmaradásért küzdünk

Véget ért a svájci női bajnokság középszakasza. A Jókai Szilágyi testvérpár beszámolója.

“A múlt hétvégén volt a két legutolsó középszakaszbeli mérkőzésünk – mondta Jókai Szilágyi Zsófia. – Szombaton az utolsó előtti Reianchot fogadtuk haza pályán, nagyon jól kezdtük a mérkőzést, első harmadban Kinga átadásából megszereztem a vezetést. A második harmadban ismét sokat támadtunk és most a húgom talált be az én passzomból. Viszont az ellenfél szépített, így 2-1-es vezetéssel vártuk a harmadik harmadot, ami sajnos nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Elfáradtunk, és az ellenfél egyenlíteni, majd fordítani is tudott. A végén kapus lehozatallal is próbálkoztunk, de az ellenfél betalált az üres kapunkba is, így 4-2-es vereséget szenvedtünk. Az edző nagyon megdicsért minket és azt mondta, hogy büszke ránk.

jokaiszilagyi9

Vasárnap Thunba utaztunk a negyedik helyen álló Bomo otthonába. Az egész meccs nagyon kiegyenlített volt, első harmadban 1-0 volt nekik, aztán második játékrészben kiegyenlítettünk, így 1-1 volt az állás a második harmad végén. Az utolsó harmadban sajnos emberhátrányba kerültünk, az ellenfél pedig megszerezte a vezetést és 2-1-re nyert.

A továbbiakban februárban csak egy kisebb svájci kupában indulunk, de március elején fontos meccsek várnak ránk a bennmaradásért, a Reinachal játszunk három nyert meccsig. A vesztes csapat játszik a másodosztály első helyezettjével, szintén három győzelemig. Kingára viszont fontos mérkőzések várnak februárban, ugyanis hazaengedik a februári U18-as női tornára, így jégre léphet Svédország, Finnország és Csehország ellen.”