Nagy Krisztián az El Paso Rhinoshoz igazolt

A magyar válogatott csatár Vay Ádám csapattársa lesz.

A Western States Hockey League-ben szereplő csapat jelenleg vezeti a 24 csapatos liga középnyugati divízióját, 25 meccsből 23-at megnyert. Ez mindenképpen visszalépést jelent az NAHL-hez képest, de talán a környezetváltozás jót tesz a játékosnak. Nagy Krisztián minderről a szövetség honlapján közölt interjúban számolt be, ahol őszintén elmondta azt is, hogy ez a szezonja eddig nem úgy sikerült, ahogyan azt eltervezte. Pozitívum ugyanakkor, hogy hiába az alacsonyabb osztályú liga, maga a klub profibb körülmények között működik, mint előző csapata, az észak-dakotai Minot. A csatár mindenesetre bizakodó és mindent megtesz azért, hogy idén is bekerüljön a válogatott keretbe. Ebben a csapatban véd nyár óta Vay Ádám, 93,1%-os, teljesítménnyel kiváló, a ligában a második legjobb mutatóval áll. Mint blogunknak elmondta, ebben a ligában az edzők a komplex játékosokat szeretik, akik egyszerre felelnek meg a fizikai és technikai feltételeknek.

Bartalis Istvánék az Allsvenskan hatodik helyén álló Asplöven otthonába látogattak és szenvedtek 5-1 arányú vereséget. A 22. percben már 3-0-ra vezettek a hazaiak, majd a 35. percben kettős előnybe került a Troja/Ljungby, mire Paul Thompson vezetőedző időt kért, hátha sikerül megfordítani a mérkőzést. A dupla fór azonban kimaradt, ráadásul a záró játékrész elején négyre növelte előnyét az Asplöven. Bartalisék az 56. percben szerezték meg a szépítő találatukat, de a hazaiak kettős előnyből erre is válaszoltak, beállítva a végeredményt. A Troja helyzete nem egyszerű, már hat pontra távolodott az utolsó, még sima bentmaradást érő hely, ráadásul Bartalisék több meccset játszottak riválisaiknál.

Cimkék: , , , , , ,