Szélig két gólpasszával nyert a Briancon

Kóger Dániel és Nagy Gergő is gólt szerzett, ám csapatuk kikapott, Vas Mártonék továbbra is veretlenek.

A francia bajnokság 21. fordulójának pénteki mérkőzésén a Briancon a Villard de Lans otthonába látogatott és aratott sima, 5-2-es arányú győzelmet. Ebben főszerepet vállalt a csapatkapitány, Marc-André Bernier, aki két gólt és két asszisztot szerzett, de Szélig Viktor is, aki a második és az ötödik gólnál adott gólpasszt.

Izgalmas mérkőzést játszott Hári János csapata a finn élvonalban, ahol a HIFK a Bluest fogadta. Az első harmad derekán egy percen belül két gólt is szereztek Háriék, ám a vendégek a második játékrész elejére egyenlíteni tudtak. Hiába vette vissza a vezetést a HIFK, a harmadik harmadban másodszor is egyenlíteni tudott a Blues. Jöhetett a hosszabbítás, amely azonban nem tartott sokáig, hiszen a hazaiak 48 másodperc alatt a maguk javára döntötték el a mérkőzést és 4-3-ra nyertek. Hári pontot nem szerzett, ezúttal a második sorban kapott helyet. A HIFK 43 meccs után jelenleg az ötödik a tabellán.

Érdekes meccsen kaptak ki Sofron Istvánék. A Krefeld iserlohni vendégszereplése tulajdonképpen sportszerű keretek között zajlott, hiszen mindössze 10 perc kiállítást osztottak ki a játékvezetők. Érdekes módon azonban csak a krefeldi játékosokat látták szabálytalannak a zebrák, és mivel a hazaiak 1-1-es állás után az öt kétperces előnyből kettőt bevertek, ez el is döntötte a pontok sorsát. A végére még egy üres kapus gól is jutott, ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. Sofron István ezúttal nem játszott, mivel két légiós hátvéd is felépült sérüléséből, így a légiósszabályok miatt valakit pihentetni kellett. A DEL-ben egyébként 10 légiós szerepelhet egy csapatban, a Krefeldnek jelen pillanatban 11 légiósa van.

Kóger Dániel csapata, a Toledo Walleye sima vereséget szenvedett a Reading otthonában. Az első két harmad után már 4-0-ra vezettek a hazaiak, így hiába nyerték az utolsó játékrészt 2-1-re a vendégek, a végeredmény 5-2 lett a hazaiak javára. Kóger mérlege felemásra sikeredett, hiszen emberelőnyből gólt szerzett, ezzel együtt pluszmínusz mutatója mínusz háromnál állt meg.

Hasonló meccset játszott a Quad City Mallards is, mely 7-1-es vereséget szenvedett a Wichita csapatától. A mérkőzés felénél már 4-0-ra vezetett a Wichita, ekkor érkezett a vendégek szépítő gólja, melyet Nagy Gergő szerzett. Kógerhez hasonlóan Nagy is mínusz hárommal zárt a gólja mellett.

Vas Mártonék továbbra is veretlenek az Oberligában, ezúttal a Füchse Duisburgot múlták felül hazai pályán. A 2-1-es győzelemből Vas Márton egy gólpasszal vette ki a részét.

Cimkék: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,