1000. alapszakaszmeccsét játszotta a Wild

Az összesített mérleg 457 győzelem, 400 vereség, 133 döntetlen.

A jubileumi mérkőzést alkalomhoz illően győzelemmel abszolválta a Minnesota az Edmonton ellen, amelyen frissen igazolt új kapusa, Ben Scrivens sem tudott segíteni. A hazaiak legjobbja az a Jason Pominville volt, aki egy gól mellett gólpasszt adott a győztes találatot szerző Nate Prossernek.

Hatalmas kapusparádét és egyetlen gólt hozott New Yorkban a Rangers–Red Wings Original Six-mérkőzés. Egészen az 55. percig nem született gól, ekkor Mats Zuccarello megpattanó lövése talált utat az összesen 47 védéséig jutó Jimmy Howard kapujába. A hazaiaknál Henrik Lundqvist 38 védéssel pályafutása 48. shutoutját érte el és 1975. november 16-a óta az első Rangers-kapus, aki hibátlanul védett a Detroit ellen a Gardenben.

New Yorkhoz hasonlóan egyetlen gólt hozott a Phoenix–Vancouver találkozó is, amely a 13. percben dőlt el Antoine Vermette jóvoltából. A hazaiak kapujában Mike Smith 29 védéssel szezonbeli első hibátlan teljesítményét nyújtotta.

A Nashville nyolc év után tudott nyerni újra Philadelphiában, miután büntetőlövések után begyűjtötte a két pontot a Wells Fargo Centerben. Az igazságosan 3-3-ra végződött összecsapáson a hazaiaknál Wayne Simmonds, míg a vendégeknél Shea Weber egyaránt 1+2-vel zárt az estét. A szétlövések alatt a hatodik és a hetedik kör hozott egy-egy gólváltást, a nyolcadik viszont döntést, a hazaiak legjobbja Simmonds hibázott, Roman Josi nem, ezzel megszerezve a győzelmet a Predatorsnak.

A Montreal nyerte a kanadai rangadót Ottawában, de nem sok hiányzott ahhoz, hogy ráfázzon a könnyelműsködésre. A Canadiens az első harmadban háromgólos előnyre tett szert, amit olyan szépen leadott, hogy a hárompontos Erik Karlsson vezette Senators előnnyel várhatta a záró húsz percet. A Habs kapart az egyenlítésért, amit a játékrész derekán Tomas Plekanec jóvoltából el is ért, így jöhetett a hirtelen halál. A ráadás azonban csak 23 másodpercig tartott, amikor is érkezett P.K. Subban, megszerezve a győzelmet a vendégeknek.

Az elmúlt kilenc idegenbeli mérkőzéséből a nyolcadikon gyűjtötte be a két pontot az Islanders, miután győzni tudott a Tampa otthonában. A felek 65 perc játék után abszolút döntetlenre végeztek, 30-30 lövést eresztettek meg és St. Louis, valamint Vanek révén egy-egy emberelőnyös találatot szereztek. A döntés így a büntetőkre maradt, ahol egyedül Frans Nielsen volt eredményes, megszerezve a pluszpontot a Szigetlakóknak.

Denverben ugyanaz az eredmény született, mint Tampában, a Colorado 2-1-re verte a New Jerseyt büntetőlövések után, ahol hazai részről a két sikeres rávezető Matt Duchene  és Ryan O’Reilly volt. A Devils az újabb kudarcával szezonbeli 8. szétlövését is elvesztette, az elmúlt idényt is hozzátéve már 12-nél jár, amivel megdöntötte a Detroit negatív NHL-csúcsát.

A San José, mint a Nyugati-konferencia egyik legjobbja a papírformának megfelelően győzött a Florida otthonában. A Sharks a pályafutása első shutoutját szerző Alex Stalock és az egy-egy gólig, valamint gólpasszig jutó Joe Pavelskinek köszönheti az idegenbeli győzelmet. A Cápák ezzel több mint hét év után először tudták legyőzni a Párducokat.

A záró harmadban szerzett három góljának köszönhetően tudott győzni a Los Angeles a Blues otthonában. Döntetlen állásnál, alig több mint két perc leforgás alatt először Trevor Lewis duplázott, majd kevesebb mint egy perccel a lefújás előtt Jeff Carter üres kapus gólja adta meg a kegyelemdöfést a St. Louisnak. A Kings ezzel tartja remek formáját vetélytársa ellen, az utolsó 20 mérkőzésből a 16-at nyerve.

Akárcsak a Királyok, a Boston is a záró húsz percben remekelt, aminek következtében győztesen jöhetett el az American Airlines Centerből. A Bruins 3-2-re nyerte az utolsó etapot a Dallas ellen, ahol ismét elemében volt a Krejci, BergeronLucic hármas, melynek tagjai egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt szereztek. Győzelmével a Boston átvette a vezetést a Tampatól az Atlanti csoport élén.

A Winnipeg az új edzőjével, Paul Maurice-szal a második mérkőzését is megnyerte,most a Calgary otthonából hozta el a pontokat. Annak a Flamesnek az otthonából, amely zsinórban hetedik hazai derbijét bukta el tovább nyújtva a negatív franchise-rekordot. A Jets győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, köszönhetően a Mark Scheifele, Olli JokinenBryan Little triónak, melynek tagjai 1+1-gyel zárták a találkozót.

NY Rangers–Detroit 1-0 (videó)
G.: Zuccarello ill. –

Philadelphia–Nashville 3-4 (videó)
G.: Schenn, Meszaros, Simmonds ill. Nyström, Legwand, Weber

Ottawa–Montreal 4-5 (videó)
G.: MacArthur, Karlsson, Ryan, Turris ill. Plekanec (2), Pacioretty, Desharnais, Subban

Tampa Bay–NY Islanders 1-2 (videó)
G.: St. Louis ill. Vanek