Rengeteg junior a felnőtt válogatottban

   

Rich Chernomaz szövetségi kapitány tucatnyi fiatalt hívott meg a februári edzőtáborba. A 40 fős keretben soha nem látott mennyiségű újonc található, sokan közülük még nem játszottak felnőtt bajnokit sem, esetükben nyilvánvalóan megelőlegezett bizalomról van szó.

A kanadai edző “sok-sok fiatalt hívott be a februári tornára készülő férfi felnőtt válogatott keretébe – közülük tízen tagjai voltak a decemberben, Miskolcon a divízió 1-be feljutó juniorválogatottnak – áll az MJSZ közleményében. – A férfi válogatott a közvetlen világbajnoki felkészülés előtti utolsó táborára és tornájára készül. A csapat egy kétnapos edzőtábor után utazik el Lengyelországba, ahol EIHC-tornán vesz részt.

Tíz játékos is lehetőséget kap a decemberben Miskolcon rendezett divízió 2/A világbajnokságon aranyérmes juniorválogatottból, hogy a felnőtt nemzeti csapatban is bizonyítson: Arany Máté, Dósa Krisztián, Korbuly Gergely, Reiter Attila, Kocsis Ferenc, Könczei Áron, Ritó László, Sárpátki Tamás, Sebők Balázs, Vincze Péter.

Rajtuk kívül is vannak azonban fiatalok a bő keretben szép számmal. A Miskolc például több újoncot is avat Ritó László mellett, hiszen az 1994-es születésű Fliszár Zalán és az 1993-as Vojtkó Mátyás is most kapott először felnőtt meghívót.

A válogatott tagjai 2014. február 3-án hétfőn találkoznak a Jégpalotában, ahol 17 órakor már edzenek is. Kedden két gyakorlás lesz, 10 és 17 órakor. Minden tréning 100 perces, és egymás elleni játékokkal készül a csapat az EIHC-tornára. A szűkített keret február 5-én, szerdán utazik el Gdanskba, ahol február 6-án Fehéroroszország, 7-én Lengyelország, 8-án Olaszország lesz az ellenfele.”

A 40 fős bő keretben 3 kapus, 15 hátvéd és 22 csatár található.

A tengerentúlon játszó Kóger Dániel, Nagy Gergő és Nagy Krisztián, finnországi és németországi légiósaink, Hári János és Vas Márton nem vesz részt a tornán klubelfoglaltság miatt, Sikorcin Ladislav és Bálizs Bence pedig sérülés miatt hiányzik ezúttal.

A felnőtt válogatott bő kerete a februári EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Hetényi Zoltán 1988 Fehérvár
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Arany Máté 1994 Fehérvár
Dósa Krisztián 1994 MAC
Gőz Balázs 1992 Morzine-Avoriaz (FRA)
Hegyi Ádám 1986 Miskolc
Hetényi Péter 1991 Fehérvár
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Kiss Dániel 1991 Fehérvár
Korbuly Gergely 1994 Fehérvár
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Reiter Attila 1994 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Tokaji Viktor 1977 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vojtkó Mátyás 1993 Miskolc
Támadók:
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE)
Benk András 1987 Fehérvár
Fliszár Zalán 1994 Miskolc
Galanisz Nikandrosz 1988 Dab.Docler
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Hajós Roland 1990 Miskolc
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Könczei Áron 1994 Debrecen
Ladányi Balázs 1976 Dab.Docler
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Miskolczi Márk 1993 Miskolc
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Németh Attila 1992 Fehérvár
Ritó László 1994 Miskolc
Sárpátki Tamás 1994 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Somogyi Balázs 1991 Dab.Docler
Vas János 1984 Rouen (FRA)
Vincze Péter 1995 Fehérvár

A gdanski EIHC-torna programja:

2014. február 6. csütörtök 16.30 Magyarország–Fehéroroszország
2014. február 6. csütörtök 20.00 Lengyelország–Olaszország

2014. február 7. péntek 17.00 Fehéroroszország–Olaszország
2014. február 7. péntek 20.45 Lengyelország–Magyarország

2014. február 8. szombat 17.00 Olaszország–Magyarország
2014. február 8. szombat 20.45 Lengyelország–Fehéroroszország

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA INFO
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB INFO
EL 18:00 FTCMAC INFO
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT INFO
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk