Kógerék kiütéses győzelmet arattak

A magyar csatár újra pontot szerzett, akárcsak korábbi sortársa, Sofron István, bár a Krefeld kikapott. Vas Mártonék több mint 5000 néző előtt játszottak rangadót, továbbra is veretlenek.

A szombati 5-3 után vasárnap 7-0-ra mosta le ellenfelét a Toledo Walleye az ECHL-ben. A Wheeling Nailersnek a becsületgól sem jött össze, miközben a közel hatezer néző előtt parádézó hazaiak tetszés szerint lőtték a gólokat. Az első és az utolsó harmadban 2-2 gólt, a középsőben hármat szereztek. Kóger Dániel a harmadik gólnál vállalt előkészítő szerepet, 12 ECHL-meccsen már 8 pontja van.

A DEL-ben a felfelé ágban lévő Krefeld az Eisbaren Berlin csapatát fogadta és szenvedett kiadós vereséget. A fővárosiak mind a három harmadot megnyerték, az elsőt 2-0-ra, a másodikat 3-2-re, a harmadikat 2-1-re, így alakult ki a 7-3-as vendégsiker. Sofron István a második krefeldi gólban vállalt előkészítő szerepet, további pozitívum, hogy a sok kapott gól ellenére +1-gyel zárt. 35 mérkőzésen 4+11 pontos, és végre a +/- mutatóját is balance-ba hozta, 0-n áll.

Vas Mártonékra lassan elfogynak a jelzők, továbbra is veretlenek az Oberligában. Újfent a legnagyobb rivális Kassel Huskies otthonában sikerült nyerni, 4-3-ra. Az első harmadban 2-1-re még a hazaiak vezettek, a kulcs a középső játékrész volt, amikor a Löwen háromszor is betalált, miközben csak egyet kapott és ezzel megfordította az állást. Az utolsó harmadban sikerrel őrizték kapujukat a góltól a vendégek, így továbbra is legyőző nélkül állnak a szezonban. A mérkőzésre 5236-an voltak kíváncsiak a német harmadosztályban.

Cimkék: , , , , , , , , ,