Jagr már egyedül a 7.

A cseh szupersztár újabb pontjával ellépett Mario Lemieux mellől, az 1724 pontos Jagr számára a következő cél az 1755 pontos Steve Yzerman lehet, akár még ebben a szezonban.

Jagr a mérföldkőnek számító pontot a ráadás letelte előtt kettő másodperccel adta honfitársának, Marek Zidlickynek a Florida ellen. A Devils ezzel a győzelemmel, ha minimálisan is, de ismét 50% felett áll.

Akárcsak a New Jersey, a Canadiens is hosszabbítás után nyert 2-1-re hazai jégen a Chicago ellen. Az ellen a Chicago ellen, amelynek továbbra sem megy Montrealban, a Hawks 2001. december 3-a óta képtelen nyerni a Canadiens otthonában. A Sólymok az újabb kudarcért az orosz bekket, Andrej Markovot okolhatják, aki a hazaiak mindkét gólját ütötte, a másodikat a ráadás második percében.

A nap sláger eredményének a 2-1 bizonyult ugyanis a New Jersey és a Montrealon kívül hasonló arányban nyert az Ottawa és a Pittsburgh is. A Senators a Nashville-t múlta felül büntetőlövések után, amely az idei szezonban borzalmasan teljesít a rávezetések alatt. A Predators a szezonban mind az öt szétlövését elvesztette, ráadásul a játékosai mindössze egyszer találtak a kapuba a 18 kísérletből.

A Pittsburgh Calgaryból hozta el a pontokat, ezzel a kanadai gárda negatív franchise-rekordnak számító hatodik hazai vereségét könyvelhette el. A Flames részéről a minimális vereség és a negatív csúcs Marc-Andre Fleurynek köszönhető, aki 27 védéssel vezette győzelemre a vendég Penguinst.

Véget ért a Flyers nagy sorozata, a Philly tíz győztes mérkőzés után szenvedett vereséget hazai pályán. A Wells Fargo Centerből a Tampa távozott győztesen, amely 3-3 után három gólt ütve végül simává tette a győzelmet. A vendégek legjobbja a két gólig jutó Ryan Malone és a két gólpasszig, valamint +6-ig jutó Matt Carle volt.

A Columbus a második harmad első kilenc percében eldöntötte a winnipegi vendégjátékát, a Jackets ebben a periódusban zsinórban négyszer vette be a Jets kapuját. A négy találatból egyet-egyet a Mark Letestu, Boone Jenner páros szerzett, akik a harmadik harmadban is betaláltak, így mindkét játékos két-két lövésből két-két gólt szerzett.
Sormintaszerűen jöttek a gólok Denverben ahol a Colorado a Minnesotat fogadta. A mérkőzés első két találatát az Avs szerezte amit Charlie Coyle egy duplával egyenlített ki 40 másodperc leforgása alatt. A záró harmadban ismét két hazai gól következett amire már nem érkezett válasz így a Wild négy győztes mérkőzés után hagyhatta el ismét vesztesen a jeget.

A szezonban ötödik alkalommal találkozott az Anaheim és a Phoenix, és akárcsak az eddigi négy találkozó után most is a Ducks örülhetett. 0-1 után a vendég Kacsák zsinórban öt gól ütöttek, amiből az újonc hátvéd Hampus Lindholm két góllal vette ki a részét. A biztos előny tudatában az Anahiem a hajrában kiengedett ugyan és két gólt kapott, ám az újabb győzelme nem forgott veszélyben, amivel már 73 pontos és vezeti az NHL tabelláját.

Óriási lelkierőről tett bizonyságot Tomas Tatar, a Detroit játékosa. A szlovák csatár édesapja pénteken hunyt el, ám ő ennek ellenére vállalta a játékot Los Angelesben, ahol csapata legjobbjának bizonyult. Először gólpasszt adott az NHL-ben először eredményes Riley Sheahannak, majd a harmadik harmad közepén győztes találatot szerzett.

Egyetlenegy találat döntött San Joséban ahol a Cápák a Mackókat fogadták. A hazai szurkolók nagy bánatára az egy szem találatot a vendégek centere, Carl Soderberg szerezte a mérkőzés 53. percében. A Bruins kapujában Tuukka Rask 26 védéssel szezonbeli ötödik hibátlan mérkőzésén van túl, amivel vezeti a kapusok idevágó rangsorát.

Philadelphia?Tampa Bay 3-6 (videó)
G.: Vorácek (2), Simmonds ill. Malone (2), Killorn, Purcell, Filppula, St. Louis

Montreal?Chicago 2-1 (videó)
G.: Markov (2) ill. Hossa

New Jersey?Florida 2-1 (videó)
G.: Ryder, Zidlicky ill. Bjugstad

Nashville?Ottawa 1-2 (videó)
G.: Fisher ill. Turris