Serdülő korosztályig tartjuk a lépést

Sikerrel zárta a Jokerit kupáját a MAC U16-os csapata.

A magyar utánpótlás-nevelés egyik legnagyobb kérdése, hogy mi történik az U14-U16-os korosztályban még az elittel is versenyképes játékosainkkal, csapatainkkal néhány év alatt, miért húz el mellettünk sok ország ifjúsági és főleg junior korára.

A MAC a múlt héten egy rangos finnországi klubtornán vett részt. A 8 csapatos tornán két egyesület érkezett külföldről, mivel a MAC mellett még egy orosz klub is indult. A legjobb finn klubokon (Jokerit, HIFK, HPK, Espoo Blues) kívül két finn területi válogatott is részt vett az 1999-es születésűek számára kiírt tornán, ahol a MAC az U16-os csapatával indult, tehát 1998-asok és 1999-esek vegyesen játszhattak a magyar csapatban.

A tornán megfigyelőként részt vettek a finn korosztályos válogatott edzői, mert ez hagyományosan egy kiválasztó torna a serdülő válogatott keretébe.

“Serdülőcsapatunk idén negyedszerre vett részt a Jokerit rendezte tornán, fontosnak tartjuk, hogy a MAC-os játékosoknak megfelelő versenyeztetési lehetőséget teremtsünk és kemény ellenfelek ellen fejlődhessenek ? mondta a Jégkorongblognak Marton Tibor edző. ? Ezek a finn mérkőzések sebességben és fizikális játékban is komoly erőpróbát jelentenek. A célunk idén is az volt, hogy minél több kemény és jó mérkőzést játsszunk és mérkőzésről mérkőzésre fejlődjünk.

Ezt a célt el is értünk. Az első mérkőzésen gyengén játszottunk (4-6 egy finn szelekt ellen), a másodikon rosszul kezdtünk, de utána sikerült felvennünk a ritmust, 0-3-ról egyenlítettünk a HIFK ellen, 4-4 lett a vége, aztán 6-4-re legyőztük a  Jokeritet, de csak a harmadik helyen végeztünk a csoportban, az 5?8. helyért játszottunk tovább. Itt előbb legyőztük az orosz csapatot, majd az 5. helyért zajló meccsen másodjára a HIFK-et is, méghozzá 8-4-re.

A torna legjobb kapusának Tóth Balázst választották meg.”

Cimkék: , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO