Rangers-siker Chicagóban

Mindössze három mérkőzést játszottak szerdán az NHL-ben, ahol a történelem kis híján ismételte önmagát.

Napra pontosan majdnem öt éve, 2009. január 16-án győztek utoljára a Parkőrök a szeles városban, ugyanúgy 3-2-re, mint ma hajnalban. Az akkori és a mostani győzelem egyik alappillére Henrik Lundqvist volt, a svéd hálóőr összesen 35 lövést hárított a mérkőzésen, amiből 3-4 kulcsfontosságú az utolsó percre esett, amikor a hazaiak már hat játékossal rohamoztak az egyenlítés reményében.

A szezont borzalmasan kezdő és még edzőt is váltó Philadelphia egyre jobban magára talál. A Flyers a mai játéknapon a Montrealt múlta felül simán, amivel zsinórban tizedik hazai győzelmét aratta úgy, hogy egyik mérkőzés sem csapott át hosszabbításba. A Flyers nyerőemberének a hátvéd Andrej Meszaros bizonyult, aki mindhárom hazai találatból kivette a részét egy gólpasszal.

A nap utolsó mérkőzését Denverben játszották, ahol fordulatos találkozón végül a hazaiak örülhettek az Ottawával szemben. Az Avalanche igencsak bekezdett, és az ötödik perc végére már kétgólos előnyben volt, ám a második harmadra a Senators ezt nemcsak ledolgozta, de még az eredményt is megfordította. A döntetlenért kaparó Coloradónak végül Paul Stastny személyében jött el a megmentője. A center alig több mint kettő perccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást, majd a ráadás 33. másodpercében gólpasszt adott a győztes gólt szerző Tyson Barrienek.

Philadelphia?Montreal 3-1 (videó)
G.: Couturier, Rinaldo, Raffl ill. Plekanec

Chicago?NY Rangers 2-3 (videó)
G.: Toews, Bollig ill. Richards, Zuccarello, Hagelin

Colorado?Ottawa 4-3 (videó)
G.: McGinn, Hejda, Stastny, Barrie ill. MacArthur, Spezza, Turris