Jágr 1723. pontja

A cseh extraklasszis egy gólpasszt adott a Flyers ellen, ezzel befogta Mario Lemieuxt, és feljött az örökranglista hetedik helyére.

A Devils az első és az utolsó percben szerzett gólt a Philadlephia ellen, amivel keretbe foglalta a vendégek két találatát. 2-2 után jöhetett a ráadás, ami a 110. másodpercben dőlt el amikor Brayden Schenn lövése talált utat a New Jersey kapujába.

A középső játékrészben nyolc perc alatt ütött három gól elég volt a Predatorsnak a San José legyőzéséhez még úgy is, hogy a három találatba beékelődött Joe Pavelski gólja. A győztes találatot az a Mattias Ekholm ütötte akinek ez volt az első gólja az NHL-ben.

2-2-es döntetlen után a záró játékrészben ütött három góljának köszönheti a győzelmet az Islanders, amely az Air Canada Centreben lépett fel. A Szigetlakók húzóembere ismét John Tavares volt, aki az háromszor szolgálta ki a társait, ebből kétszer az utolsó 20 percben és hét mérkőzésesre nyújtotta a pontszerző sorozatát. A győztes találatot Calvin de Haan ütötte, aki szintén legelső NHL-gólját szerezte, akárcsak Nashville-ben Ekholm.

A Winnipeg?Tampa mérkőzésen Martin St. Louis volt a főszereplő. 40 perc játék után döntetlent mutatott az eredményjelző, ám ekkor érkezett a Lightning ikonja, aki az utolsó harmadban két gólt ütve jelezte, talán kár volt kihagyni a Szocsiba induló kanadai válogatottból.

A Phoenix kiütötte hazai pályán a Calgaryt, fél tucatot rámolt be ellenfele hálójába és még gólt sem kapott. A Prérifarkasok legjobbja Thomas Greiss volt, aki 27 lövést hárított és szezonbeli első hibátlan mérkőzésén van túl. Greiss előtt azonban a csapattársak is kitettek magukért, a három pontig jutó Lauri Korpikoski mellett összesen hat Coyotes-játékos szerzett legalább kettő pontot.

Szezonbeli legjobb formáját hozza a St. Louis, amely zsinórban hatodik mérkőzését nyerte meg és most Edmontonból távozott győztesen. Az Oilers 2-2-ig volt partiban ellenfelével, ám utána zsinórban három gólt kapott, amire már nem tudott felelni. A Blues a kiváló formájának köszönhetően kettő pontra megközelítette a Chicagót, úgy, hogy három mérkőzéssel kevesebb játszott ellenfelénél.

Óriási meccset nyert a Pittsburgh Vancouverben, ezzel megvan Dan Bylsma mester 232. győzelme, amivel a franchise történetének legeredményesebb edzőjévé lépett elő. A mérkőzésen a Pingvinek kétgólos előnyre tettek szert, amire néggyel válaszoltak a hazaiak. A Canucks sima győzelmét már mindenki elkönyvelte, ugyanis 71 másodperccel a vége előtt még mindig kettő volt a különbség, ám ekkor elég volt egy 16 másodperces rövidzárlat, amit Letang és Crosby használt ki, döntetlenre mentve a találkozót. Az extra játékidő nem hozott döntését így jöhetek a szétlövések, ahol a lelkileg összeroppanó hazaiak nem tudtak betalálni, Corsby viszont igen, megszerezve a győzelmet a Pingvineknek.

Anaheim továbbra is bevehetetlen, ez a Kelet egyik legjobbjának, a Bostonnak sem sikerült. A Kacsák sima háromgólos győzelmet arattak a Mackók felett köszönhetően a speciális csatarészeknek. A Ducks mindhárom emberelőnyét gólra váltotta és még arra is maradt ereje, hogy Andrew Cogliano révén hátrányban is bevegye a vendégek kapuját.

Nino Niederreiter volt a Wild nyerőembere Los Angelesben. A Kings elleni 1-1-re végződő mérkőzésen a svájci szélső harcolta ki a hosszabbítást, majd a szétlövés negyedik körében, a nyolc kísérletezőből egyedüliként betalálva megszerezte a győzelmet a Minnesotának.

Buffalo?Carolina: az időjárási körülmények miatt elhalasztva

Toronto?NY Islanders 3-5 (videó)
G.: Bozak, Raymond, Lupul ill. Okposo, Grabner, Nielsen, de Haan, Clutterbuck

New Jersey?Philadelphia 2-3 (videó)
G.: Henrique, Ryder ill. Giroux, Hartnell, Schenn

Nashville?San José 3-2 (videó)
G.: Legwand, Ekholm, Josi ill. Pavelski, Marleau

Winnipeg?Tampa Bay 2-4 (videó)