Alfredsson ötödjére is olimpikon

   

A 41 éves svéd támadó második olimpiai aranyérméért játszhat. Színtiszta NHL-csapat.

Par Marts keretében Jimmie Ericsson kivételével csak és kizárólag NHL-játékos található, közülük Alfredsson ötödik olimpiáján vesz részt, vele együtt hatan kaptak meghívót a 2006-os olimpiai bajnok csapatból. Amíg a rangidős Alfredsson 1972-ben született, a legfiatalabb csapattársa, Gabriel Landeskog 20 évvel később.

Svédország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Jhonas Enroth 1988 Buffalo (NHL)
Jonas Gustavsson 1984 Detroit (NHL)
Henrik Lundqvist 1982 New York Rangers (NHL)
Védők:
Alexander Edler 1986 Vancouver (NHL)
Oliver Ekman-Larsson 1991 Phoenix (NHL)
Jonathan Ericsson 1984 Detroit (NHL)
Niklas Hjalmarsson 1987 Chicago (NHL)
Erik Karlsson 1990 Ottawa (NHL)
Niklas Kronwall 1981 Detroit (NHL)
Johnny Oduya 1981 Chicago (NHL)
Henrik Tallinder 1979 Buffalo (NHL)
Támadók:
Daniel Alfredsson 1972 Detroit (NHL)
Nicklas Backström 1987 Washington (NHL)
Patrik Berglund 1988 St. Louis (NHL)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Loui Eriksson 1985 Boston Bruins
Johan Franzén 1979 Detroit (NHL)
Carl Hagelin 1988 New York Rangers (NHL)
Marcus Krüger 1990 Chicago (NHL)
Gabriel Landeskog 1992 Colorado (NHL)
Daniel Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Henrik Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Jakob Silfverberg 1990 Anaheim (NHL)
Alexander Steen 1984 St. Louis (NHL)
Henrik Zetterberg 1980 Detroit (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE ÉLŐ
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk