Alfredsson ötödjére is olimpikon

   

A 41 éves svéd támadó második olimpiai aranyérméért játszhat. Színtiszta NHL-csapat.

Par Marts keretében Jimmie Ericsson kivételével csak és kizárólag NHL-játékos található, közülük Alfredsson ötödik olimpiáján vesz részt, vele együtt hatan kaptak meghívót a 2006-os olimpiai bajnok csapatból. Amíg a rangidős Alfredsson 1972-ben született, a legfiatalabb csapattársa, Gabriel Landeskog 20 évvel később.

Svédország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Jhonas Enroth 1988 Buffalo (NHL)
Jonas Gustavsson 1984 Detroit (NHL)
Henrik Lundqvist 1982 New York Rangers (NHL)
Védők:
Alexander Edler 1986 Vancouver (NHL)
Oliver Ekman-Larsson 1991 Phoenix (NHL)
Jonathan Ericsson 1984 Detroit (NHL)
Niklas Hjalmarsson 1987 Chicago (NHL)
Erik Karlsson 1990 Ottawa (NHL)
Niklas Kronwall 1981 Detroit (NHL)
Johnny Oduya 1981 Chicago (NHL)
Henrik Tallinder 1979 Buffalo (NHL)
Támadók:
Daniel Alfredsson 1972 Detroit (NHL)
Nicklas Backström 1987 Washington (NHL)
Patrik Berglund 1988 St. Louis (NHL)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Loui Eriksson 1985 Boston Bruins
Johan Franzén 1979 Detroit (NHL)
Carl Hagelin 1988 New York Rangers (NHL)
Marcus Krüger 1990 Chicago (NHL)
Gabriel Landeskog 1992 Colorado (NHL)
Daniel Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Henrik Sedin 1980 Vancouver (NHL)
Jakob Silfverberg 1990 Anaheim (NHL)
Alexander Steen 1984 St. Louis (NHL)
Henrik Zetterberg 1980 Detroit (NHL)

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk