Norvégia az első keddi kerethirdető

 

Roy Johansen szinte egy az egyben a világbajnoki keretével vág neki az olimpiának.

A 2013-as vébéhez képest két változás történt az olimpiai keretben, két támadó, Andreas Martinsen és Lars Erik Spets kikerültek, helyettük az NHL-es Mats Zuccarello és a felnőtt válogatott tétmérkőzésen még soha nem játszó, de a norvég bajnokság pontlistáját vezető Sondre Olden került be. A csapatból tizenhárman már Vancouverben is szerepeltek, a 25 Szocsiba utazó játékosból 10-en Svédországban játszanak, 5-en a norvég bajnokságot vezető Valerenga játékosai, hárman pedig a KHL-ből kaptak meghívást.

Norvégia olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Lars Haugen 1987 Dinamo Minszk (KHL)
Steffen Söberg 1993 Valerenga
Lars Volden 1992 Blues Espoo (FIN)
Védők:
Alexander Bonsaksen 1987 Valerenga
Jonas Holös 1987 Lokomotiv (KHL)
Henrik Ödegaard 1988 Missouri (CHL)
Henrik Solberg 1987 Stavanger
Daniel Sörvik 1990 Valerenga
Ole-Kristian Tollefsen 1984 Farjestad (SWE)
Mats Trygg 1976 Lörenskog
Támadók:
Morten Ask 1980 Valerenga
Anders Bastiansen 1980 Farjestad (SWE)
Robin Dahlström 1988 Örebro (SWE)
Kristian Forsberg 1986 MODO (SWE)
Mads Hansen 1978 Storhamar
Marius Holtet 1984 Farjestad (SWE)
Sondre Olden 1992 Valerenga
Ken Andre Olimb 1989 Düsseldorf (GER)
Mathis Olimb 1986 Frölunda (SWE)
Niklas Roest 1986 Karlskoga (SWE-2)
Mats Rosseli Olsen 1991 Frölunda (SWE)
Martin Röymark 1986 Farjestad (SWE)
Per-Age Skröder 1978 MODO (SWE)
Patrick Thoresen 1983 SZKA (KHL)
Mats Zuccarello 1987 New York Rangers (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 7., csütörtök
U18 15:40 KMHGEP 14-1VÉGE
U18 16:00 ETODHK 3-4VÉGE
U18 18:45 UTESZD 12-0VÉGE
U18 19:20 AVSZEG 8-2VÉGE
U18 19:40 MACPEF 6-0VÉGE
december 8., péntek
ROM 12:00 STEGAL 2-9VÉGE
DEBL 15:15 KMHGRZ 7-0VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 1-5VÉGE
EL 18:00 SCCMIS 1-3VÉGE
EL 18:30 TITFTC 3-2VÉGE
DEBL 19:15 GEPLNZ 10-0VÉGE
december 9., szombat
DEBL 11:15 GEPGRZ 9-2VÉGE
U18 13:00 VICETO 3-2 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 5-1VÉGE
U18 15:00 KACMAC 0-3VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 1-4VÉGE
DEBL 16:25 MACLNZ 4-0VÉGE
EL 17:00 SCCMAC 3-4VÉGE
EL 17:00 VC2UTE 4-6VÉGE
U18 17:10 OKWMIS 2-3VÉGE
EL 17:30 BRAMIS 0-3VÉGE
U18 17:30 KMHEHL 0-10VÉGE
EBEL 17:45 AVSDEC 2-1VÉGE
U18 18:40 UTERBS 1-2VÉGE
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20   OHCUTE 
ROM 17:30 SCCSTE 
VB20 19:00 FRAHUN 
EL 20:00 DABTIT 
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 
U18 17:20 ETOUTE 
ROM 17:30 STESCC 
EL 18:30 MISMAC 
U18 18:40 VASMIS 
EBEL 19:15 MZAAVS 
BL 20:00 ZSCLIB 
    • SPORT 2
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 
EL 17:50 VC2MAC 
MK 18:00 DABVAS 
december 14., csütörtök
U18   MISMAC 
U18 16:00 PEFZEG 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 SZDDHK 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18   AVSMIS 
U18   MACETO 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
Partnerünk