Nödl nélkül megy az olimpiára Ausztria

   

Vivieros kihagyta az NHL-es tapasztalattal rendelkező támadót, és Rotter is csak tartalék.

Nödl utoljára a 2009-es világbajnokságon játszhatott tétmérkőzésen Ausztria színeiben, ám kiderült, nem tagja az olimpiai keretnek, amelynek másik neves hiányzója az AHL-t, KHL-t és finn bajnokságot is megjárt kapus, Bernd Brückler. Vivieros érdekes módon az SHL-ben légióskodó Starkbaum mellett a Klagenfurt két kapusát, Swettét és Weinhandlt viszi magával. Rajtuk kívül három mezőnyjátékos képviseli a KAC-ot, a Salzburg szintén öt játékost ad, míg a Linz négyet.

Szlovéniához hasonlóan velük is találkozunk áprilisban a szöuli vb-n.

Ausztria olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bernhard Starkbaum 1986 Brynas (SWE)
René Swette 1988 Klagenfurt
Fabian Weinhandl 1987 Klagenfurt
Védők:
Mario Altmann 1986 Villach
Florian Iberer 1982 Klagenfurt
André Lakos 1979 Vienna Capitals
Robert Lukas 1978 Linz
Thomas Pöck 1981 Klagenfurt
Matthias Trattnig 1979 Salzburg
Stefan Ulmer 1990 Lugano (SUI)
Gerhard Unterluggauer 1976 Villach
Támadók:
Michael Grabner 1987 New York Islanders (NHL)
Raphael Herburger 1989 Biel (SUI)
Thomas Hundertpfund 1989 Timra (SWE-2)
Matthias Iberer 1985 Linz
Thomas Koch 1983 Klagenfurt
Andreas Kristler 1990 Salzburg
Manuel Latusa 1984 Salzburg
Brian Lebler 1988 Linz
Daniel Oberkofler 1988 Linz
Michael Raffl 1988 Phialdelphia (NHL)
Thomas Raffl 1986 Salzburg
Oliver Setzinger 1983 Lausanne (SUI)
Thomas Vanek 1984 New York Islanders (NHL)
Daniel Welser 1983 Salzburg

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 13., szombat
U18 13:40 AVSZNO 6-3VÉGE
U18 13:40 KMHVAS 4-6VÉGE
U18 16:10 MACOKR 10-1VÉGE
EL 17:00 SCCFTC 9-2VÉGE
ROM 17:30 SSTPRO 2-25VÉGE
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
MK 18:30 MISFTC 
U18 18:40 VASKMH 
MK 20:15 MACUTE 
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
DEBL   MARGEP 
EWHL   SAVKMH 
U18   GEPZEG 
U18   KACAVS 
U18   UTEOHC 
U18   VASETO 
U18   ZNOMAC 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
Partnerünk