Nödl nélkül megy az olimpiára Ausztria

   

Vivieros kihagyta az NHL-es tapasztalattal rendelkező támadót, és Rotter is csak tartalék.

Nödl utoljára a 2009-es világbajnokságon játszhatott tétmérkőzésen Ausztria színeiben, ám kiderült, nem tagja az olimpiai keretnek, amelynek másik neves hiányzója az AHL-t, KHL-t és finn bajnokságot is megjárt kapus, Bernd Brückler. Vivieros érdekes módon az SHL-ben légióskodó Starkbaum mellett a Klagenfurt két kapusát, Swettét és Weinhandlt viszi magával. Rajtuk kívül három mezőnyjátékos képviseli a KAC-ot, a Salzburg szintén öt játékost ad, míg a Linz négyet.

Szlovéniához hasonlóan velük is találkozunk áprilisban a szöuli vb-n.

Ausztria olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bernhard Starkbaum 1986 Brynas (SWE)
René Swette 1988 Klagenfurt
Fabian Weinhandl 1987 Klagenfurt
Védők:
Mario Altmann 1986 Villach
Florian Iberer 1982 Klagenfurt
André Lakos 1979 Vienna Capitals
Robert Lukas 1978 Linz
Thomas Pöck 1981 Klagenfurt
Matthias Trattnig 1979 Salzburg
Stefan Ulmer 1990 Lugano (SUI)
Gerhard Unterluggauer 1976 Villach
Támadók:
Michael Grabner 1987 New York Islanders (NHL)
Raphael Herburger 1989 Biel (SUI)
Thomas Hundertpfund 1989 Timra (SWE-2)
Matthias Iberer 1985 Linz
Thomas Koch 1983 Klagenfurt
Andreas Kristler 1990 Salzburg
Manuel Latusa 1984 Salzburg
Brian Lebler 1988 Linz
Daniel Oberkofler 1988 Linz
Michael Raffl 1988 Phialdelphia (NHL)
Thomas Raffl 1986 Salzburg
Oliver Setzinger 1983 Lausanne (SUI)
Thomas Vanek 1984 New York Islanders (NHL)
Daniel Welser 1983 Salzburg

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC INFO
MOL 18:30 MISFTC INFO
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk