Nödl nélkül megy az olimpiára Ausztria

   

Vivieros kihagyta az NHL-es tapasztalattal rendelkező támadót, és Rotter is csak tartalék.

Nödl utoljára a 2009-es világbajnokságon játszhatott tétmérkőzésen Ausztria színeiben, ám kiderült, nem tagja az olimpiai keretnek, amelynek másik neves hiányzója az AHL-t, KHL-t és finn bajnokságot is megjárt kapus, Bernd Brückler. Vivieros érdekes módon az SHL-ben légióskodó Starkbaum mellett a Klagenfurt két kapusát, Swettét és Weinhandlt viszi magával. Rajtuk kívül három mezőnyjátékos képviseli a KAC-ot, a Salzburg szintén öt játékost ad, míg a Linz négyet.

Szlovéniához hasonlóan velük is találkozunk áprilisban a szöuli vb-n.

Ausztria olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bernhard Starkbaum 1986 Brynas (SWE)
René Swette 1988 Klagenfurt
Fabian Weinhandl 1987 Klagenfurt
Védők:
Mario Altmann 1986 Villach
Florian Iberer 1982 Klagenfurt
André Lakos 1979 Vienna Capitals
Robert Lukas 1978 Linz
Thomas Pöck 1981 Klagenfurt
Matthias Trattnig 1979 Salzburg
Stefan Ulmer 1990 Lugano (SUI)
Gerhard Unterluggauer 1976 Villach
Támadók:
Michael Grabner 1987 New York Islanders (NHL)
Raphael Herburger 1989 Biel (SUI)
Thomas Hundertpfund 1989 Timra (SWE-2)
Matthias Iberer 1985 Linz
Thomas Koch 1983 Klagenfurt
Andreas Kristler 1990 Salzburg
Manuel Latusa 1984 Salzburg
Brian Lebler 1988 Linz
Daniel Oberkofler 1988 Linz
Michael Raffl 1988 Phialdelphia (NHL)
Thomas Raffl 1986 Salzburg
Oliver Setzinger 1983 Lausanne (SUI)
Thomas Vanek 1984 New York Islanders (NHL)
Daniel Welser 1983 Salzburg

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk