Klagenfurt–Fehérvár 3-2

A Fehérvár kiválóan küzdött Klagenfurtban, csak a büntetőlövések hetedik párjában adta meg magát a minél több bónuszpontért folyó ki-ki meccsen. Yellow Horn góllal tért vissza.

A gól nélküli első harmad nagyon jó játékot hozott, sok lövéssel és helyzettel, de mindkét kapus jól állt a lábán. A 28. percben az agyrázkódás miatti közel egy hónap kihagyás után kedden mégiscsak visszatérő Yellow Horn szerzett vezetést a Fehérvárnak, egy emberelőnyös helyzet végén. 7 perc múlva késleltetett kiállítás alatt egyenlített a Klagenfurt, Lundmark talált Hetényi kapujába. 1-1-gyel vártuk az utolsó harmadot, éltek a pontszerzési remények.

A helyzet elég gyorsan romlott, a 42. percben Harand góljával fordított a KAC. Szerencsére gyorsan előnyhöz jutottunk, és Jackman távoli lövésével egyenlítettünk is a 47 .percben. Habár a Klagenfurt mindent megtett annak érdekében, hogy egy pont se jusson a vendégeknek, hosszabbításig vitte a Fehérvár a meccset.

A 2-2 a ráadásban sem változott, jöhettek a büntetők, ahol a hazaiaknak volt több szerencséjük, övék lett a bónuszpont. A csapatok 14 büntetőt lőttek, ennyi kísérletből csak Lammers talált a kapuba. Mindent figyelembe véve dicséretes pontszerzést hajtott végre a magyar EBEL-csapat, amely kapujában Hetényi Zoltán ismét sok bravúrt mutatott be.

Az alapszakaszból két kör van vissza, a Volán pénteken Salzburgba látogat, vasárnap pedig hazai pályán fogadja a Linz kiváló csapatát.

EBEL, 3000 néző. Játékvezetők: Siegel, Hofstatter, Loicht.
Swette: 93,8% (Weinhandl)
Hetényi Z.: 90,9% (Rajna)