Selanne a hatodik olimpiájára utazik

   

Jukka Jalonen felnőtt válogatottbeli tapasztalatok nélküli játékosokat is beválasztott.

A rutinos Saku Koivu és Jarkko Ruutu nem utazhatnak Szocsiba, a sérülét Mikko Koivu ellenben ott lehet. A 44. évében járó Teemu Selanne élete hatodik olimpiájára készül, az Anaheim támadója lesz a csapat, sőt tán a torna rangidőse. egyszersmind beéri Raimo Helminent, a világon második jégkorongozóként vesz részt hat olimpián.

A két legfiatalabb kerettag pedig a fia lehetne, Olli Maatta 1994-ben született, a Pittsburgh védője, soha nem szerepelt még a finn felnőtt válogatottban, ahogyan a Florida támadója, Aleksander Barkov sem. A finn keretben 16 NHL-es, 6 KHL-es és három hazai jégkorongozó szerepel.

Finnország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kari Lehtonen 1983 Dallas (NHL)
Antti Niemi 1983 San José (NHL)
Tuukka Rask 1987 Boston (NHL)
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Lasse Kukkonen 1981 Karpat
Sami Lepistö 1984 Avtomobiliszt (KHL)
Olli Määttä 1994 Pittsburgh (NHL)
Sami Salo 1974 Tampa Bay (NHL)
Kimmo Timonen 1975 Philadelphia (NHL)
Ossi Vaananen 1980 Jokerit
Sami Vatanen 1991 Anaheim (NHL)
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Karpat
Aleksander Barkov 1995 Florida (NHL)
Valtteri Filppula 1984 Tampa Bay (NHL)
Mikael Granlund 1992 Minnesota (NHL)
Jussi Jokinen 1983 Pittsburgh (NHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg (NHL)
Mikko Koivu 1983 Minnesota (NHL)
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Lauri Korpikoski 1986 Phoenix (NHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Antti Pihlström 1984 Szalavat Julajev (KHL)
Tuomo Ruutu 1983 Carolina (NHL)
Teemu Selanne 1970 Anaheim (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
U20 17:40 VASSLL 
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18   KACAVS 
U18   ZNOMAC 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U18   EHLKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
Partnerünk