Selanne a hatodik olimpiájára utazik

   

Jukka Jalonen felnőtt válogatottbeli tapasztalatok nélküli játékosokat is beválasztott.

A rutinos Saku Koivu és Jarkko Ruutu nem utazhatnak Szocsiba, a sérülét Mikko Koivu ellenben ott lehet. A 44. évében járó Teemu Selanne élete hatodik olimpiájára készül, az Anaheim támadója lesz a csapat, sőt tán a torna rangidőse. egyszersmind beéri Raimo Helminent, a világon második jégkorongozóként vesz részt hat olimpián.

A két legfiatalabb kerettag pedig a fia lehetne, Olli Maatta 1994-ben született, a Pittsburgh védője, soha nem szerepelt még a finn felnőtt válogatottban, ahogyan a Florida támadója, Aleksander Barkov sem. A finn keretben 16 NHL-es, 6 KHL-es és három hazai jégkorongozó szerepel.

Finnország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kari Lehtonen 1983 Dallas (NHL)
Antti Niemi 1983 San José (NHL)
Tuukka Rask 1987 Boston (NHL)
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Lasse Kukkonen 1981 Karpat
Sami Lepistö 1984 Avtomobiliszt (KHL)
Olli Määttä 1994 Pittsburgh (NHL)
Sami Salo 1974 Tampa Bay (NHL)
Kimmo Timonen 1975 Philadelphia (NHL)
Ossi Vaananen 1980 Jokerit
Sami Vatanen 1991 Anaheim (NHL)
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Karpat
Aleksander Barkov 1995 Florida (NHL)
Valtteri Filppula 1984 Tampa Bay (NHL)
Mikael Granlund 1992 Minnesota (NHL)
Jussi Jokinen 1983 Pittsburgh (NHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg (NHL)
Mikko Koivu 1983 Minnesota (NHL)
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Lauri Korpikoski 1986 Phoenix (NHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Antti Pihlström 1984 Szalavat Julajev (KHL)
Tuomo Ruutu 1983 Carolina (NHL)
Teemu Selanne 1970 Anaheim (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 19., csütörtök
NU16 09:30 HUNGER 0-4VÉGE
április 20., péntek
VB18 15:30 HUNAUT 0-4VÉGE
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 3-1VÉGE
VB 16:00 HUNKAZ 0-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 1-3VÉGE
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
április 28., szombat
VB 12:30 KAZPOL 
VB 16:00 SLOITA 
VB 19:30 HUNGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk