Selanne a hatodik olimpiájára utazik

   

Jukka Jalonen felnőtt válogatottbeli tapasztalatok nélküli játékosokat is beválasztott.

A rutinos Saku Koivu és Jarkko Ruutu nem utazhatnak Szocsiba, a sérülét Mikko Koivu ellenben ott lehet. A 44. évében járó Teemu Selanne élete hatodik olimpiájára készül, az Anaheim támadója lesz a csapat, sőt tán a torna rangidőse. egyszersmind beéri Raimo Helminent, a világon második jégkorongozóként vesz részt hat olimpián.

A két legfiatalabb kerettag pedig a fia lehetne, Olli Maatta 1994-ben született, a Pittsburgh védője, soha nem szerepelt még a finn felnőtt válogatottban, ahogyan a Florida támadója, Aleksander Barkov sem. A finn keretben 16 NHL-es, 6 KHL-es és három hazai jégkorongozó szerepel.

Finnország olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kari Lehtonen 1983 Dallas (NHL)
Antti Niemi 1983 San José (NHL)
Tuukka Rask 1987 Boston (NHL)
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Lasse Kukkonen 1981 Karpat
Sami Lepistö 1984 Avtomobiliszt (KHL)
Olli Määttä 1994 Pittsburgh (NHL)
Sami Salo 1974 Tampa Bay (NHL)
Kimmo Timonen 1975 Philadelphia (NHL)
Ossi Vaananen 1980 Jokerit
Sami Vatanen 1991 Anaheim (NHL)
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Karpat
Aleksander Barkov 1995 Florida (NHL)
Valtteri Filppula 1984 Tampa Bay (NHL)
Mikael Granlund 1992 Minnesota (NHL)
Jussi Jokinen 1983 Pittsburgh (NHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg (NHL)
Mikko Koivu 1983 Minnesota (NHL)
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Lauri Korpikoski 1986 Phoenix (NHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Antti Pihlström 1984 Szalavat Julajev (KHL)
Tuomo Ruutu 1983 Carolina (NHL)
Teemu Selanne 1970 Anaheim (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO ÉLŐ
U20 19:00 UTEVAS ÉLŐ
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk