Szlovénia olimpiai keretet hirdetett

 

Matjaz Kopitar megnevezte az a három kapust, nyolc védőt és tizennégy támadót, akik Szocsiba utaznak.

Szlovénia szinte ugyanazzal a kerettel vesz részt az olimpián, amely kiharcolta a kijutást, a három kapus megegyezik, a védelemben ugyanaz a hét játékos kapott meghívást, Matic Podlipnikkel kiegészülve. A támadóknál történt a legtöbb változás, bekerült Anze Kopitar, Jan Mursak, Ziga Verlic és Anze Kuralt, kikerült Luka BasicGasper Kopitar és Rok Pajic.

Érdemes figyelni erre a keretre, egy-két kivételtől eltekintve nagyjából velük találkozunk  majd áprilisban a dél-koreai világbajnokságon.

Szlovénia olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Luka Gracnar 1993 Salzburg (AUT)
Andrej Hocevar 1984 Epinal (FRA)
Robert Kristan 1983 Nitra (SVK)
Védők:
Blaz Gregorc 1990 Pardubice (CZE)
Sabahudin Kovacevic 1986 Szariarka (KAZ)
Ales Kranjc 1981 Kölner Haie (GER)
Ziga Pavlin 1985 Troja/Ljungby (SWE-2)
Matic Podlipnik 1992 Dukla Jihlava (CZE-2)
Klemen Pretnar 1986 Villach (AUT)
Mitja Robar 1983 Krefeld Pinguine (GER)
Andrej Tavzelj 1984 Rouen (FRA)
Támadók:
Bostjan Golicic 1989 Briancon (FRA)
Ziga Jeglic 1988 ERC Ingolstadt (GER)
Anze Kopitar 1987 Los Angeles (NHL)
Anze Kuralt 1991 Epinal (FRA)
Jan Mursak 1988 CSZKA (KHL)
Ales Music 1982 Olimpija Ljubljana
Ziga Pance 1989 Bolzano (ITA)
Tomaz Razingar 1979 Troja/Ljungby (SWE-2)
David Rodman 1983 Oskarshamn (SWE-2)
Marcel Rodman 1981 Schwenningen (GER)
Robert Sabolic 1988 ERC Ingolstadt (GER)
Rok Ticar 1989 Kölner Haie (GER)
Jan Urbas 1989 EHC München (GER)
Miha Verlic 1991 Olimpija Ljubjana

ice hockey Slovenia-Kazakhstan

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk