Jágr ötödik olimpiájára utazik

   

Alois Hadamczík kihirdette Csehország olimpiai névsorát. Jágr Szocsiban ünnepli 42. születésnapját.

A csehek kerete több meglepetést is tartalmaz , Pavelec mellett két KHL-es kapus, Kovár és Salák kapott bizalmat, míg a védelemből hiányzik többek között Jan HejdaJakub Kindl és Roman Polák, a támadóknál pedig Martin EratMartin HavlátJan Kovár és Radim Vrbata nem kapott meghívót.

Jagr olimpia

A 25 fős keretben így 17 NHL-játékos, 5 KHL-es és 3 otthon játszó jégkorongozó léphet jégre. Hadamczík megnevezte a csapatkapitányt és a két segítőjét is, a C betűt Tomás Plekanec viseli, míg az A betű büszke tulajdonosai Patrik Elias és Jaromír Jágr.

Jágr nem dönt rekordot, a finn Raimo Helminen hat olimpián vett részt, ezzel egyedüli csúcstartó. A következők jégkorongozóknak van 5 olimpiájuk: Dieter Hegen, Udo Kiessling, Denis Perez, Petter Thoresen, Jere Lehtinen és Teemu Selanne.

A cseh válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Jakub Kovár 1988 Avtomobiliszt (KHL)
Ondrej Pavelec 1987 Winnipeg (NHL)
Alexander Salák 1987 SZKA (KHL)
Védők:
Michal Barinka 1984 Vítkovice
Radko Gudas 1990 Tampa Bay (NHL)
Tomás Kaberle 1978 Kladno
Lukás Krajícek 1983 Dinamo Minszk (KHL)
Zbynek Michálek 1982 Phoenix (NHL)
Michal Rozsíval 1978 Chicago (NHL)
Ladislav Smíd 1986 Calgary (NHL)
Marek Zidlicky 1977 New Jersey (NHL)
Támadók:
Roman Cervenka 1985 SZKA (KHL)
Patrik Elias 1976 New Jersey (NHL)
Michael Frolík 1988 Winnipeg (NHL)
Martin Hanzal 1987 Phoenix (NHL)
Ales Hemsky 1983 Edmonton (NHL)
Jaromír Jágr 1972 New Jersey (NHL)
David Krejci 1986 Boston (NHL)
Milan Michálek 1984 Ottawa (NHL)
Petr Nedved 1971 Liberec
Jirí Novotny 1983 Lev (KHL)
Ondrej Palát 1991 Tampa Bay (NHL)
Tomás Plekanec 1982 Montreal (NHL)
Vladimír Sobotka 1987 St. Louis (NHL)
Jakub Vorácek 1989 Philadelphia (NHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 18., vasárnap
OG 04:10 GERNOR 2-1 BVÉGE
    • EUROSPORT 2
OGN 04:10 SUIKOR 2-0VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 CZESUI 4-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OGN 08:40 SWEJPN 1-2 HVÉGE
U14 09:00 HUNSDT 3-7VÉGE
U18 12:00 HUNUKR 3-2VÉGE
OG 13:10 CANKOR 4-0VÉGE
    • M4SPORT.HU
OG 13:10 SWEFIN 3-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
NU19 16:00 HUNPOL 0-7VÉGE
EIHC 19:15 POLHUN 2-3VÉGE
    • M4 SPORT
február 19., hétfő
OGN 05:10 USAFIN 5-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (5:30)
OGN 13:10 CANRUS 5-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
február 20., kedd
OG 04:10 USASVK 5-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (5:45)
OGN 04:10 SWEKOR 6-1VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 SLONOR 1-2 HVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (9:00)
OGN 08:40 SUIJPN 1-0VÉGE
OG 13:10 FINKOR 5-2VÉGE
    • EUROSPORT 1 (14:30), M4SPORT.HU, M4 SPORT
OG 13:10 SUIGER 1-2 HVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
EL 18:00 DABSCC 1-4VÉGE
U18 18:30 VASMIS 4-1VÉGE
U18 18:35 UTEKMH 5-1VÉGE
február 21., szerda
OG 04:10 CZEUSA 3-2 BVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OG 08:40 RUSNOR 6-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
OGN 08:40 FINRUS 3-2ÉLŐ
    • EUROSPORT 2 (15:30), M4SPORT.HU
OG 13:10 CANFIN 
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
OG 13:10 SWEGER 
    • EUROSPORT 1 (14:45), M4SPORT.HU, M4 SPORT
U18 14:15 OHRAVS 
U20 15:00 DHKPEF 
U20 17:00 MISETO 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:00 UTEBRA 
EBEL 18:45 AVSZNO 
    • M4SPORT.HU
február 22., csütörtök
OGN 05:10 CANUSA 
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U20 13:15 OHCUTE 
U20 14:40 AVSMAC 
U18 16:00 ETOMIS 
EL 18:00 UTEBRA 
U20 18:00 SLLVAS 
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
U20 19:00 ETOKMH 
február 23., péntek
OG 08:40 CZERUS 
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (13:45)
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
február 24., szombat
OG 08:40 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U18 15:00 MISUTE 
U20 16:15 G99VAS 
EL 17:00 SCCDAB 
U20 18:00 MISUTE 
U18 18:20 MACAVS 
U18 18:30 ETOVAS 
február 25., vasárnap
EWHL   NEHKMH 
OG 05:10 döntő
    • EUROSPORT 1, M4 SPORT, EUROSPORT 2
U20 12:15 DHKETO 
U20 14:40 MACAVS 
DEBL 15:15 MRLNEH 
EL 17:00 SCCDAB 
U20 17:00 KMHOHC 
EL 17:30 BRAUTE 
EBEL 17:45 VSVAVS 
Partnerünk