A csehek és az amerikaiak estek ki

A Vítkovice Steel és a Rochester Americans búcsúzott a Spengler Kupától.

A délutáni negyeddöntőben a gól nélküli első harmad után kellemetlen helyzetbe került a CSZKA, Stana kapujába fél perc alatt kétszer is betalált a Vítkovice, előbb Stehlík, majd Svacina révén. A 30. percben Zajnullin szépített, kilenc másodperccel a játékrész vége előtt pedig Zsarkov egyenlített emberelőnyből. A harmadik húsz perc nem hozott gólt, a hosszabbítás viszont igen, a ráadás 46. másodpercében Jakov Rilov mentette meg az oroszok becsületét, így a CSZKA 3-2-re nyert.

Az esti észak-amerikai rangadó kevesebb izgalmat hozott. A Team Canada húsz perc után 3-0-ra vezetett, így a második harmadban már Hackett helyett Lieuwen állt a Rochester kapujában. A középső játékrészben egy kanadai gól mellett három amerikai született, negyven perc után 4-3 volt az állás. A három bekapott gól áldozata Chris Mason volt, a harmadik harmadban már York állt a kanadai kapuban. Ahol már csak két Team Canada-gól született, így az Európában játszó légiósok alkalmi csapata 6-3-as győzelmet aratott a Rochester Americans ellen.