Magyarország?Lengyelország 4-2

Két gól nélüli meccset követően vasárnap este végre kiszakadt a gólzsák és ezt a jó erőkből álló lengyelek bánták az ifjúságiak négy nemzet tornáján. Magyar fölényt hozott ez első harmad, ám ekkor még nem voltak kellőképpen pontosak a kísérletek, így 0-0 állt az eredményjelzőn az első szünetben is. A 25. percben aztán új életérzést ismerhetett meg tartalékos válogatottunk, vezetést szereztek ugyanis a fiatalok, mégpedig Terbócs révén. Ez két szempontból is első volt: először vezetett a csapat és egyáltalán, ez volt az első, rendes játékidőben szerzett gólunk a tornán.

Gólt lőni jó érzés, vezetni még jobb, így egy percen belül megismételte a mutatványt a csapat, Fekete Gergő volt ezúttal eredményes. Nem sokkal később aztán érkezett a harmadik magyar gól is, emberelőnyből Szaller Márk növelte a különbséget. 30 perc elteltével tehát 3-0 volt ide, és a 38. perc elején megszületett a negyedik találatunk is, ismét emberelőnyből, ismét Szaller révén. A lengyelek még ugyanebben a harmadban szépítettek, de így is 3 gólos előnnyel mentünk a második pihenőre. Az utolsó 20 perc aztán nagy lengyel rohamokat, de csak egy gólt hozott, végeredményben tehát 4-2-re bizonyultunk jobbnak a piros-fehéreknél.

A torna körmérkőzéses része igen érdekesen alakult. Szombaton a lengyelek 6-4-re nyertek Szlovénia ellen, az ukránok 4-0-ra vertek bennünket. Vasárnap reggel a magyar-szlovén büntetőpárbajt a szlovének nyerték (1-0), ugyanakkor a lengyelek biztosan, 4-1-re verték Ukrajnát. A délutáni-esti programban Ukrajna?Szlovénia büntetőkkel 4-3, majd jött a magyar-lengyel. Így a teljes kör után Lengyelország 6, Ukrajna 5, Magyarország 4, Szlovénia pedig 3 pontot szerzett. A harmadik helyért így reggel fél 10-kor magyar-szlovén, a tornagyőzelemért 12.30-kor lengyel-ukrán meccsre kerül sor.