Vienna Capitals–Fehérvár 2-1

Némileg tartalékos összeállításban is hősiesen küzdött a Volán, de ez ezúttal egy jobb csapat ellen csak az 58. percig volt elég. Közel volt a pontszerzés, de egy lőtt gól ritkán elég.

Az első harmadban egy vendéggólt és egy vendégkiállítást láthatott az a közel 5000 néző, aki Bécsben karácsony másnapján is kíváncsi volt a magyar EBEL-csapat vendégjátékára. Sikorcin Ladislav a 10. percben szerzett vezetést a Fehérvárnak, és mint később kiderült, ezen az estén sajnos nem is voltunk képesek több találatot bevinni Zabának. Ezzel együtt is megnyertük az első harmadot.

Sajnos szünet után 1:10-zel egyenlített a Capitals. Fortier késleltetett kiállítás ideje alatt lőtt Hetényi Zoltán hálójába. Jelentős fölényt alakított ki a bécsi csapat a középső húsz percben, a hivatalos statisztika szerint 25:8 arányban lőttek többet kapura a hazaiak, de a magyar csapat megúszta újabb gól nélkül, 1-1-ről várhattuk az utolsó 20 percet.

AVSVIC

A játékvezetőkre nem panaszkodhattunk, gyorsan elvették a bécsiek fórját, sőt két hazai kiállítással előbb rövid kettős, majd közel kétperces szimpla előnyhöz jutottunk. Nem sikerült kihasználni, és az 54. percben érezhető volt, hogy nagy kár ezért. Marty Raymond három perccel a vége előtt időt kért. Villachban bejött ez a húzás, egyből utána gólt ütöttünk, ezúttal azonban nem. Ferland 31 másodperccel az időkérést követően belőtte a Vienna második gólját, s így az 58. percben eldöntötte a meccset. 2-1-re nyert az osztrák főváros csapata, a Fehérvár ismét pont nélkül távozott Bécsből.

Hetényi Zoltán 50 lövésből 48-at fogott, 96%-kal zárta a meccset, csak azt bánhattuk, hogy még nála is jobb volt Zaba. Két nap múlva lehet javítani, akkor fordított pályaválasztás mellett találkozik újra ez a két csapat.

EBEL, 4900 néző. Játékvezetők: Siegel, Hütter, Loicht.
Zaba: 96,9% (Penker)
Hetényi Z.: 96,0% (Rajna)