Karácsonyi nagyüzem

A karácsony előtti utolsó játéknapon 14 mérkőzést rendeztek, csak a Montreal és a Vancouver nem lépett jégre.

A Toronto elleni szétlövésben aratott győzelemmel véget ért a Rangers kilenc hazai mérkőzést felölelő sorozata. A broadwayi alakulat az ismét parádésan védő Cam Talbotnak köszönheti a sikert, az elsőéves kapus 25 lövést hárított 65 perc alatt és még kettőt a rávezetések alatt. Győzelmével a Rangers ismét 50%-ra tornázta fel a mutatóját.

Valószínűleg az év potyagóljával győzte le a Buffalo hazai jégen a Phoenixet, a hirtelen halál vége előtt 73 másodperccel esett találatot az újonc bekk Mark Pysyk szerezte. Ezzel ő lett a Sabres történetének harmadik olyan játékosa Andrej Sekera  és Marc-André Gragnani után, aki alapszakasz-mérkőzésen elsőéves hátvédként a hosszabbításban gól szerzett.

Hiába vezetett két góllal a Capitals hazai jégen, végül vereséget szenvedett az Anaheimtől. A Kacsáknál az Andrew Cogliano, Saku Koivu, Hampus Lindholm trió fújt riadót kétgólos hátrányban, mindhárom játékos egy plusz eggyel zárta az estét. A mindent eldöntő gólt Linholm ütötte, aki ezzel pályafutása első győztes találatát szerezte.

2009. március 21-e után nyert úgy mérkőzést a Columbus, hogy az utolsó öt percben két gólt ütve megfordította a mérkőzést. Akkor a Panthers, most a Hurricanes ellen hajtotta végre a bravúrt a Jackets, amely 88 másodperc alatt kétszer vette be a Carolina kapuját Ryan Johansen és Jack Skille révén.

5-0-s vereséggel és Pascal Dupuis elvesztésével ért véget a Pittsburgh ötmeccses győzelmi sorozata Ottawában. A sérülésektől tizedelt Pingvinekkel szemben nem volt nehéz dolga a Szenátoroknak, ahol Erik Karlsson és Craig Anderson nyújtott kiemelkedőt, a bekk három ponttal, míg a kapus 27 védéssel szezonbeli második shutoutjával alkotott maradandót.

Az első harmadban hat perc alatt három gólt lőve gyorsan lerendezte az Islanders a Detroit elleni mérkőzést a Joe Louis Arenában. A hátralévő időben mindössze egy kérdés maradt, hogy Nabokov megőrzi-e a kapuját kapott gól nélkül. Nos, a válasz igen, a 38 éves hálóőr 23 védéssel megszerezte 56. shutoutját, amivel az aktív kapusok között harmadik az örökranglistán.

A Lightning idegenben ütötte ki a Pantherst a floriadai rangadón, egy féltucattal terhelte meg a vendéglátója kapuját. A gól és pontgyártásban a J.T. Brown, Martin St. Louis kettős járt az élen, előbbi két gólt szerzett, míg az Art Ross trófea védője három ponttal gazdagodott. St. Louis ezzel megszerezte 71. pontját az állami riválisa ellen, amivel az NHL történetének legeredményesebb játékosa lett, megelőzve a 69 pontig jutó Vincent Lecavaliert és a 68-ig jutó Ilja Kovalcsukot.

Nem megy a keleti parton a Minnesotának, a Penguins és a Rangers után a Flyers otthonából is vereséggel távoztak. A Wild vesztét Wayne Simmonds okozta, aki egy gólpassz mellett kétszer köszönt be a vendégek kapujába. A fekete szélső mellett Scott Hartnell nevét kell megemlíteni, aki 50. aktív játékosként elérte az 500 pontos határt.

A két Patrick volt a Chicago nyerőembere a New Jersey elleni mérkőzésen. A Hawks balszélsője, Sharp két góllal vette ki a részét a győzelemből, míg druszája, Kane zsinórban 12. mérkőzésén szerzett legalább egy pontot, beállítva hétéves pályafutása legjobb sorozatát. A Sólymok a győzelmükkel három ponttal elléptek a Pittsburghtől az NHL tabella tetején.

Nashville-ben a speciális egység szállította a Boston edzőjének, Claude Juliennek pályafutása 400. győzelmét. A Bruins mindhárom előnyét kihasználta és sima négygólos győzelmet ünnepelhetett Music Cityben. A jubileumi győzelemből Jarome Iginla két góllal, míg az ?S? betűs hármas, a SmithSöderberg, Spooner trió három ponttal vette ki a részét.

Nagyot harcolt a két pontért a Calgary, amely hazai jégen verte a St. Louist. A Flames 0-1 és 1-3 után kétszer is döntetlenre mentette a találkozót, másodszor 5 másodperccel a vége előtt a csapatkapitány Mark Giordano góljával. A hosszabbítás nem hozott gólt, így a döntés a szétlövésekre maradt, ahol az egyetlen találatot a hazaiak centere, Joe Colborne ütötte.

Zsinórban hat elveszett mérkőzés után tudott győzni az Edmonton, amely a Winnipeget győzte le a találkozó második felében nyújtott magabiztos játékával. Az Oilersnek nagyon kijött a lépés, összesen hat gólt ütöttek a Jetsnek, annyit, mint a hat elvesztett találkozójukon összesen. A hazaiak 2-2 után indultak be a mérkőzés második felében, amikor négyszer köszöntek be Pavelecnek.

Megszakadt Martin Jones fantasztikus sorozata, a Kings újonc kapusa kilencedik mérkőzésén elszenvedte az első vereségét. Jones nagy sorozatának a Dallas vetett véget, közelebbről a Stars első sora, a Jamie Benn, Tyler Seguin, Valerij Nyicsuskin hármas, amely összesen hat ponttal, közte három góllal szomorította a Staples Center közönségét.

Hitchcocki izgalmakat hozott a San José?Colorado összecsapás hajrája. Kevesebb mint kettő perccel a vége előtt még a Sharks vezetett, azonban az Avalanche 12 másodperc alatt ütött két góllal fordítani tudott. Kereken 100 másodperc volt még vissza ekkor a mérkőzésből, ami elég volt ahhoz, hogy a San José Joe Pavelski révén kiharcolja a hosszabbítást. A ráadás nem hozott döntést, így jöhettek a szétlövések, amelyben Logan Couture és Patrick Marleau is betalált, ezzel extra ponthoz juttatva a hazaiakat.

Buffalo?Phoenix 2-1 (videó)
G.: Ennis, Pysyk ill. Hanzal

NY Rangers?Toronto 2-1 (videó)
G.: Miller ill. Kadri

Washington?Anaheim 2-3 (videó)
G.: Grabovszkij, Backström ill. Cogliano, Koivu, Lindholm

Carolina?Columbus 3-4 (videó)
G.: Skinner (2), Szjomin ill. Anyiszimov, Tropp, Johansen, Skille