Vasék nyolcat ütöttek Gőzéknek

A Ligue Magnus karácsony előtti utolsó játéknapján a Rouen fogadta a Morzine/Avoriaz-t, nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Nem úgy Hentesék, akik hősies küzdelemben kaptak ki a listavezető otthonában.

Az első 11 percben elintézte ellenfelét a Rouen, ennyi idő alatt három gólt lőttek a vendégeknek. A második harmadban kissé kiegyenlítettebb lett a játék, ami 1-1-es középső játékrészt eredményezett. A harmadik húsz perc felénél aztán ismét rákapcsolt a Rouen, a 10. és 16. percben emberelőnyből növelték az előnyt, majd a hatodik gólt követően 98 másodperc alatt ismét lőttek kettőt, ezzel alakult ki a 8-1-es végeredmény, a 2700 néző nagy örömére. Vas János plusz kettővel, Gőz Balázs mínusz kettővel zárt. A Rouen továbbra is veretlenül áll a tabella élén.

Közel állt a bravúrhoz a GCK Lions a svájci másodosztályban. Hentes Kristóf csapata a listavezető Oltenhez látogatott. Az első harmad felénél egy perc alatt lőttek két gólt a hazaiak, ám a vendégek még a harmad vége előtt szépítettek. A második játékrész elején visszaállította a kétfás előnyt az Olten, de ezt követően Hentesék lőttek egy percen belül kétszer a hálóba, kiegyenlítve az állást. Sokáig ők sem bírták azonban rövidzárlat nélkül, a 33-34. percben másfél perc alatt ismét kettővel húzott el az Olten, az első periódushoz hasonlóan ismét sikerült a játékrész vége előtt egy gólra felzárkózni a zürichi farmcsapatnak. Sőt, a záró felvonás hetedik percében az ötödik góljukat is megszerezték, újfent kiegyenlítve az állást. A pontrablás azonban végül elmaradt, mert az 58. percben a hazaiak újra megtalálták a vendégvédelem gyenge pontját, az eredmény a továbbiakban pedig már nem változott, 6-5-re nyert a listavezető a ligautolsó ellen, négyezer néző előtt. Hentes pontot nem szerzett, a GCK Lionst már hét pont választja el a playoffot érő nyolcadik helytől a tabellán.

Cimkék: , , , , , , , ,