Finnország nyert Szocsiban

 

Csehország pedig Svédországot verte az EHT-n.

Oroszország Finnország ellen lépett jégre a Channel One Cup délutáni meccsén. A gól nélküli első harmad után a 22. percben Olli Palola révén vezetést szereztek a finnek, öt perc múlva viszont Makszim Csugyinov egyenlített kettős emberelőnyből. Sokáig úgy tűnt, hosszabbítás dönt a mérkőzésen, ám másfél perccel a vége előtt Teemu Hartikainen, a Szalavat Julajev támadója egy blokkon felpördült koronggal betalált Konsztantyin Barulinnak, majd pedig fél perc múlva Juha-Pekka Hytönen is az immáron üres kapuba. Az utolsó előtti másodpercben Alekszandr Radulov szépített, de ez már csak a 3-2-es végeredmény beállításához volt elég.

Az esti összecsapáson szétlövés döntött. A 35. percben Mikael Johansson megszerezte első válogatottban lőtt gólját, ahogyan Robert Kousal is cseh oldalról. A büntetőknél pedig a SZKA támadója, Roman Cervenka döntött, így 2-1-re Csehország nyert, aki ha nem kap ki a rendes játékidőben Oroszországtól, megnyeri a tornát.

Channel One Cup, 2013/2014, Szocsi:
2013. december 19., csütörtök, 16.00: Svédország–Oroszország 2-3
2013. decmeber 19., csütörtök, 18.30: Csehország–Finnország (Prága) 2-0
2013. december 21., szombat, 11.00: Oroszország–Finnország 2-3
2013. december 21., szombat, 16.00: Csehország–Svédország 2-1
2013. december 22., vasárnap, 11.00: Oroszország–Csehország
2013. december 22., vasárnap, 16.00: Finnország–Svédország

Csehország:

Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Alexander Salák (SZKA, KHL)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Tomás Kaberle (Kladno), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeresztal, KHL), Martin Sevc (Lev, KHL), Robert Kousal (Pardubice)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Jiri Notovny (Lev, KHL), Jaroslav Hlinka (Sparta), Jiri Simanek (Mountfield), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta), Jiri Sekac (Lev, KHL), Tomás Vincour (Ak Barsz, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Tomás Nosek (Pardubice), Petr Nedved (Liberec)

Finnország:

Kapusok: Mikko Koskinen (Szibir, KHL), Atte Engren (Lev)
Védők: Petteri Nummelin (Lukko), Atte Ohtamaa (Karpat), Topi Jaakola (Lev, KHL), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Jere Karalahti (Jokerit), Anssi Salmela (HV71, SWE), Janne Jalasvaara (Dinamo Moszkva, KHL)
Támadók: Olli Palola (Tappara), Jukka-Pekka Hytönen (Lausanne, SUI), Toni Rajala (HV71, SWE), Janne Pesonen (Ak Barsz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Joonas Kemppainen (Karpat), Pekka Jormakka (Tappra), Ville Koho (SaiPa), Joonas Donskoi (Karpat), Jarno Koskiranta (Szibir, KHL), Jere Sallinen (HPK), Tomi Sallinen (Blues), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Juuso Puustinen (HIFK)

Oroszország:

Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Makszim Csugyinov (SZKA)
Támadók: Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Artyemij Panarin (SZKA), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Popov (Avangard), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Alekszandr Radulov (CSZKA), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Szojin (Dinamo Moszkva), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Viktor Tyihonov (SZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA)

Svédország:

Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Linus Ullmark (MODO)
Védők: Niclas Burnström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Patrik Hersley (Leksand), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Tobias Viklund (Avtomobiliszt, KHL), John Klingberg (Frölunda), Daniel Rahimi (Linköping)
Támadók: Tom Wandell (Szpartak, KHL), Mikael Johansson (Leksand), Mattias Sjögren (Linköping), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (Rapperswil-Jona, SUI), Mattias Janmark-Nylén (AIK), Andreas Engqvist (Atlant, KHL), Daniel Bang (Lausanne, SUI), Daniel Brodin (Brynas), Marcus Paulsson (Davos, SUI), Andreas Thuresson (Brynas), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE 3-8VÉGE
március 30., csütörtök
NHL 02:05 PITCHI 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
U14 18:40 UTEAVS 
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
április 5., szerda
U14   UTEAVS 
NŐI 15:40 HUNSVK 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk