Finnország nyert Szocsiban

 

Csehország pedig Svédországot verte az EHT-n.

Oroszország Finnország ellen lépett jégre a Channel One Cup délutáni meccsén. A gól nélküli első harmad után a 22. percben Olli Palola révén vezetést szereztek a finnek, öt perc múlva viszont Makszim Csugyinov egyenlített kettős emberelőnyből. Sokáig úgy tűnt, hosszabbítás dönt a mérkőzésen, ám másfél perccel a vége előtt Teemu Hartikainen, a Szalavat Julajev támadója egy blokkon felpördült koronggal betalált Konsztantyin Barulinnak, majd pedig fél perc múlva Juha-Pekka Hytönen is az immáron üres kapuba. Az utolsó előtti másodpercben Alekszandr Radulov szépített, de ez már csak a 3-2-es végeredmény beállításához volt elég.

Az esti összecsapáson szétlövés döntött. A 35. percben Mikael Johansson megszerezte első válogatottban lőtt gólját, ahogyan Robert Kousal is cseh oldalról. A büntetőknél pedig a SZKA támadója, Roman Cervenka döntött, így 2-1-re Csehország nyert, aki ha nem kap ki a rendes játékidőben Oroszországtól, megnyeri a tornát.

Channel One Cup, 2013/2014, Szocsi:
2013. december 19., csütörtök, 16.00: Svédország–Oroszország 2-3
2013. decmeber 19., csütörtök, 18.30: Csehország–Finnország (Prága) 2-0
2013. december 21., szombat, 11.00: Oroszország–Finnország 2-3
2013. december 21., szombat, 16.00: Csehország–Svédország 2-1
2013. december 22., vasárnap, 11.00: Oroszország–Csehország
2013. december 22., vasárnap, 16.00: Finnország–Svédország

Csehország:

Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Alexander Salák (SZKA, KHL)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Tomás Kaberle (Kladno), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeresztal, KHL), Martin Sevc (Lev, KHL), Robert Kousal (Pardubice)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Jiri Notovny (Lev, KHL), Jaroslav Hlinka (Sparta), Jiri Simanek (Mountfield), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta), Jiri Sekac (Lev, KHL), Tomás Vincour (Ak Barsz, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Tomás Nosek (Pardubice), Petr Nedved (Liberec)

Finnország:

Kapusok: Mikko Koskinen (Szibir, KHL), Atte Engren (Lev)
Védők: Petteri Nummelin (Lukko), Atte Ohtamaa (Karpat), Topi Jaakola (Lev, KHL), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Jere Karalahti (Jokerit), Anssi Salmela (HV71, SWE), Janne Jalasvaara (Dinamo Moszkva, KHL)
Támadók: Olli Palola (Tappara), Jukka-Pekka Hytönen (Lausanne, SUI), Toni Rajala (HV71, SWE), Janne Pesonen (Ak Barsz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Joonas Kemppainen (Karpat), Pekka Jormakka (Tappra), Ville Koho (SaiPa), Joonas Donskoi (Karpat), Jarno Koskiranta (Szibir, KHL), Jere Sallinen (HPK), Tomi Sallinen (Blues), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Juuso Puustinen (HIFK)

Oroszország:

Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Makszim Csugyinov (SZKA)
Támadók: Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Artyemij Panarin (SZKA), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Popov (Avangard), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Alekszandr Radulov (CSZKA), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Szojin (Dinamo Moszkva), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Viktor Tyihonov (SZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA)

Svédország:

Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Linus Ullmark (MODO)
Védők: Niclas Burnström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Patrik Hersley (Leksand), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Tobias Viklund (Avtomobiliszt, KHL), John Klingberg (Frölunda), Daniel Rahimi (Linköping)
Támadók: Tom Wandell (Szpartak, KHL), Mikael Johansson (Leksand), Mattias Sjögren (Linköping), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (Rapperswil-Jona, SUI), Mattias Janmark-Nylén (AIK), Andreas Engqvist (Atlant, KHL), Daniel Bang (Lausanne, SUI), Daniel Brodin (Brynas), Marcus Paulsson (Davos, SUI), Andreas Thuresson (Brynas), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 GEPSCC 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH ÉLŐ
KK 17:30 BRACZB ÉLŐ
EL 18:00 DABMAC 0-1ÉLŐ
EL 18:00 UTEVC2 0-0ÉLŐ
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC INFO
U20 20:00 HDJMAC 
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk