Orosz győzelemmel avatták föl a Bolsojt

 

Csütörtökön Oroszország és Csehország nyert a Channel One Cup nyitónapján.

Az első Szocsiban rendezett felnőtt mérkőzésen Oroszország Svédországgal csapott össze 9351 néző előtt. A 14. percben a Szpartak légiósa, Tom Wandell góljával vezetést szereztek a vendégek, de négy perccel később Makszim Csugyinov egyenlített. A második harmad nem hozott gólt, a harmadik játékrész 4. percében pedig újra betalált Linus Ullmark kapujába Csugyinov. Az 53. percben Niclas Burström betalált Alekszandr Jerjomenko  kapujába, ezzel egalizálva és megszerezve első felnőtt válogatottban lőtt gólját. Két perccel a vége előtt pedig egy másik fiatal eldöntötte a mérkőzést, a remek szezont produkáló Nyikolaj Prohorkin is megszerezte első válogatottbeli gólját, ami a 3-2-es győzelmet jelentette Oroszország számára.

Csehországban 13096 néző látogatott ki az O2 Arenába. A házigazdák számára a 42 éves Petr Nedved szerezte meg a vezetést, az utolsó percben pedig Jaroslav Hlinka talált be Mikko Koskinen üres kapujába, Jakub Kovár pedig mind a 35 finn lövést védte, Csehország 2-0-ra nyert.

Channel One Cup, 2013/2014, Szocsi:
2013. december 19., csütörtök, 16.00: Svédország–Oroszország 2-3
2013. decmeber 19., csütörtök, 18.30: Csehország–Finnország (Prága) 2-0
2013. december 21., szombat, 11.00: Oroszország–Finnország
2013. december 21., szombat, 16.00: Csehország–Svédország
2013. december 22., vasárnap, 11.00: Oroszország–Csehország
2013. december 22., vasárnap, 16.00: Finnország–Svédország

Csehország:

Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Alexander Salák (SZKA, KHL)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Tomás Kaberle (Kladno), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeresztal, KHL), Martin Sevc (Lev, KHL), Robert Kousal (Pardubice)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Jiri Notovny (Lev, KHL), Jaroslav Hlinka (Sparta), Jiri Simanek (Mountfield), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta), Jiri Sekac (Lev, KHL), Tomás Vincour (Ak Barsz, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Tomás Nosek (Pardubice), Petr Nedved (Liberec)

Finnország:

Kapusok: Mikko Koskinen (Szibir, KHL), Atte Engren (Lev)
Védők: Petteri Nummelin (Lukko), Atte Ohtamaa (Karpat), Topi Jaakola (Lev, KHL), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Jere Karalahti (Jokerit), Anssi Salmela (HV71, SWE), Janne Jalasvaara (Dinamo Moszkva, KHL)
Támadók: Olli Palola (Tappara), Jukka-Pekka Hytönen (Lausanne, SUI), Toni Rajala (HV71, SWE), Janne Pesonen (Ak Barsz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Joonas Kemppainen (Karpat), Pekka Jormakka (Tappra), Ville Koho (SaiPa), Joonas Donskoi (Karpat), Jarno Koskiranta (Szibir, KHL), Jere Sallinen (HPK), Tomi Sallinen (Blues), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Juuso Puustinen (HIFK)

Oroszország:

Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Makszim Csugyinov (SZKA)
Támadók: Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Artyemij Panarin (SZKA), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Popov (Avangard), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Alekszandr Radulov (CSZKA), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Szojin (Dinamo Moszkva), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Viktor Tyihonov (SZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA)

Svédország:

Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Linus Ullmark (MODO)
Védők: Niclas Burnström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Patrik Hersley (Leksand), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Tobias Viklund (Avtomobiliszt, KHL), John Klingberg (Frölunda), Daniel Rahimi (Linköping)
Támadók: Tom Wandell (Szpartak, KHL), Mikael Johansson (Leksand), Mattias Sjögren (Linköping), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (Rapperswil-Jona, SUI), Mattias Janmark-Nylén (AIK), Andreas Engqvist (Atlant, KHL), Daniel Bang (Lausanne, SUI), Daniel Brodin (Brynas), Marcus Paulsson (Davos, SUI), Andreas Thuresson (Brynas), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL ÉLŐ
EL 17:50 VC2FTC INFO
U18 19:30 MACZNO 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk