A Bolsoj Ice Dome főpróbája

 

Csütörtökön kezdődik a Channel One Cup, az EHT-eseményen debütál az olimpia 12 000 férőhelyes helyszíne, a Bolsoj Ice Dome.

A szezon első két Euro Hockey Tour-tornáján finn győzelem született, előbb az idény elején megnyerték a cseh tornát, majd novemberben a saját rendezvényüket, a Karjala-kupát is. A karácsony előtti hétvégén az orosz torna, a Channel One Cup következik, amire az oroszok készülnek a legerősebb kerettel, Szocsiban Ilja Kovalcsuk is jégre léphet, bár novemberben is a legutolsó pillanatokban mondta le a részvételt, ezt most nem teheti meg szülőhazájával szemben. A csehek 14 KHL-játékossal készülnek, a finneknél hét, míg a svédeknél öt orosz ligás jégkorongozó található a keretben, utóbbiaknál három Svájcban játszó légiós is lehetőséget kap.

Bolsoj Ice Dome Sky

Channel One Cup, 2013/2014, Szocsi:
2013. december 19., csütörtök, 16.00: Svédország–Oroszország
2013. decmeber 19., csütörtök, 18.30: Csehország–Finnország (Prága)
2013. december 21., szombat, 11.00: Oroszország–Finnország
2013. december 21., szombat, 16.00: Csehország–Svédország
2013. december 22., vasárnap, 11.00: Oroszország–Csehország
2013. december 22., vasárnap, 16.00: Finnország–Svédország

Csehország:

Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Alexander Salák (SZKA, KHL)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Tomás Kaberle (Kladno), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeresztal, KHL), Martin Sevc (Lev, KHL), Robert Kousal (Pardubice)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Jiri Notovny (Lev, KHL), Jaroslav Hlinka (Sparta), Jiri Simanek (Mountfield), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta), Jiri Sekac (Lev, KHL), Tomás Vincour (Ak Barsz, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Tomás Nosek (Pardubice), Petr Nedved (Liberec)

Finnország:

Kapusok: Mikko Koskinen (Szibir, KHL), Atte Engren (Lev)
Védők: Petteri Nummelin (Lukko), Atte Ohtamaa (Karpat), Topi Jaakola (Lev, KHL), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Jere Karalahti (Jokerit), Anssi Salmela (HV71, SWE), Janne Jalasvaara (Dinamo Moszkva, KHL)
Támadók: Olli Palola (Tappara), Jukka-Pekka Hytönen (Lausanne, SUI), Toni Rajala (HV71, SWE), Janne Pesonen (Ak Barsz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Joonas Kemppainen (Karpat), Pekka Jormakka (Tappra), Ville Koho (SaiPa), Joonas Donskoi (Karpat), Jarno Koskiranta (Szibir, KHL), Jere Sallinen (HPK), Tomi Sallinen (Blues), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Juuso Puustinen (HIFK)

Oroszország:

Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Makszim Csugyinov (SZKA)
Támadók: Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Artyemij Panarin (SZKA), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Popov (Avangard), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Alekszandr Radulov (CSZKA), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Szojin (Dinamo Moszkva), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Viktor Tyihonov (SZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA)

Svédország:

Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Linus Ullmark (MODO)
Védők: Niclas Burnström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Patrik Hersley (Leksand), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Tobias Viklund (Avtomobiliszt, KHL), John Klingberg (Frölunda), Daniel Rahimi (Linköping)
Támadók: Tom Wandell (Szpartak, KHL), Mikael Johansson (Leksand), Mattias Sjögren (Linköping), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (Rapperswil-Jona, SUI), Mattias Janmark-Nylén (AIK), Andreas Engqvist (Atlant, KHL), Daniel Bang (Lausanne, SUI), Daniel Brodin (Brynas), Marcus Paulsson (Davos, SUI), Andreas Thuresson (Brynas), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk