Magyarország?Románia 6-1

Ahogyan az április U18-as vébén, most is Erdély vezetésével vertük Romániát. A Fehérvár csatára mesterhármast ért el.

A mérkőzés elején egy gyors gólváltás zajlott le, a 39. másodpercben Erdély Csanád góljával vezetést szerzett Magyarország, de 22 másodperc múlva Silló Arnold egyenlített. A két korai találat után kiegyenlített játék folyt, két magyar és egy romániai emberelőny kimaradt. A második húsz percben már aktívabban játszott Magyarország, a játékrész 44. másodpercében Erdély révén újra vezetett, a 26. percben Galló Vilmos kétgólosra növelte az előnyt, míg két és fél perccel később Hodos Detre kiállítását Erdély kihasználta, így mesterhármast ért el. A középső húsz percben osztálykülönbség alakult ki a két csapat között, 4-1 után számolatlanul alakította ki a helyzeteket a magyar válogatott, de ekkor már csökkent a koncentráció.

HUN-ROU03

Fotó: Bán Olivér

A záró harmad jól indult, a 45. percben Erdély gólpasszát Vincze Péter váltotta gólra, a hatodik gólt pedig Nagy Krisztián lőtte emberelőnyből. A játékrész során inkább a szabálytalanságok kerülte előtérbe, előbb Szabó Krisztián kapott fejre irányuló támadásért 2+10 percet, a hatodik hazai gólt megelőzően pedig Keresztury Eriket küldték ki testre ütésért, viszont vendégrészről Egyed és Hildebrand is kiült két-két percre. A végén még volt egy palánk menti csata, de nem lett komolyabb következménye, pedig többször is közel jártak a felek a verekedéshez a hatvan perc során. Magyarország 6-1-re nyert, a folytatás egy pihenőnap után szerdán következik, Észtország ellen 16.30-tól játszunk.

Könczei Áron 1994 Debrecen
Nagy Krisztián 1994 Minot Minotauros (USA)
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Ritó László 1994 Miskolc
Sárpátki Tamás 1994 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Vincze Péter 1995 Fehérvár

Stáb: Rich Chernomaz (szövetségi edző), Majoross Gergely (edző), Sille Tamás (edző), Gary Clark (kapusedző), Puskás Sándor (erőnléti edző), Bagonya Imre (fizioterapeuta), Tornyi Gábor (felszerelésmenedzser).