Fekete két, Vas János egy gólt lőtt

Megmutatjuk Nagy Gergő szenzációs gólpasszát videón. Vas még egy gólpasszt is adott, a többiek viszont kikaptak.

Ötből három emberelőnyt kihasznált a Rouen, amely már 6-0-ra is vezetett a ligaújonc Brest ellen Rouenban. Innen szépítettek a vendégek, az utolsó harmadban szerzett két góllal, de ez már nem osztott, nem szorzott, 6-2-re nyert a címvédő. Vas Jánosnak ismét fontos feladatok jutottak, az egyik emberelőnyben gólt lőtt, egy másikban asszisztos volt, a kapott góloknál nem volt jégen, így plusz 2-vel zárt.

Hazai pályán botlott a Briancon, de ez csak egy pontjába került, mivel a rendes játékidő 2-2-es döntetlent hozott. A hosszabbításban az ötödik perc végén lőtte az aranygólt a Dijon, ezzel 3-2-re nyerve a meccset. Szélig Viktor egy gólpasszt adott.

Kettesével lőtték a gólokat Gőz Balázsék meccsén, de ebből a hazai pályán játszó Morzine-Avoriaz jött ki rosszabbul, mert a végén már nem maradt ideje egyenlíteni, így 4-3-ra nyert a Gap. Gőz pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. A tabellát magabiztosan vezeti a Rouen, a Briancon a második, a Morzine-Avoriaz a jó szezonkezdet után jelentősen visszacsúszott, jelenleg 12.

A pénteki 2-0-s győzelem után szombaton kikaptak Nagy Gergőék a Rapid City otthonában. A végeredmény 5-1 lett, Nagy pontot nem szerzett, de egyik kapott gólnál sem volt a jégen. Van viszont egy amatőr videónk, amit a Facebookon találtunk és amin Nagy csapattársa szerez gólt. Maga lövés nem is látszik, leginkább csak az, ahogy a magyar csatár becselezi magát a harmadba és hatalmas gólpasszt ad. A történés ide kattintva tekinthető meg.

Súlyos pofonba szaladt bele Hentes Kristóf csapata, a GCK Lions a VISP ellen hazai pályán a svájci másodosztályban. A vendégek már a második percben kettővel vezettek, a vége 5-0 lett. A Lions jelenleg utolsó előtti a tabellán, de nagyon szoros az állás, az ötödik és a tízedik helyezettet mindössze 5 pont választja el egymástól.

Húsz perc alatt döntötte el a meccset a Feldkirch az INL-ben a Maribor ellen. Feketéék az első harmad után már 6-0-ra vezettek, a maradék negyven percet is 2-1-re nyerték, így alakult ki a 8-1-es végeredmény. A magyar csatár az 5. és az 54. percben volt eredményes. A tabellán negyedik a Feldkirch, de vesztett pontok tekintetében már első.

Hári sajnos újfent meghúzódott, így továbbra sem játszik, csapata, a HIFK hazai pályán szenvedett 5-2-es vereséget közvetlen riválisától, a Lukkótól. Kóger Dániel és Nagy Krisztián itthon vannak, utóbbira fontos feladatok várnak a vasárnap kezdődő junior vb-n.

Cimkék: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,