Arany és Ágoston véd a juniorvébén

   

Rich Chernomaz, a juniorválogatott szövetségi edzője két kapussal szűkítette tovább a keretet, már csak egy mezőnyjátékossal van több a keretben.

Még mindig nem végleges a magyar U20-as szelekció vb-kerete, a szerdai szűkítésen a Dab.Docler védője, Léránt René és a MAC-csatár Schmál Kristóf esett ki, csütörtökön pedig két kapusról, Zaka Norbertről és Vay Ádámról derült ki, hogy nem lesz ott a vasárnap rajtoló miskolci U20-as világbajnokságon. Ezzel eldőlt, Arany Gergely és Ágoston Olivér kap lehetőséget a vb-n, mögöttük Zaka lesz a vésztartalék. Jelenleg 2 kapus, 8 hátvéd és 13 csatár készül a vb-re, a mezőnyjátékosok közül pénteken még távozik valaki. A 23 játékosból 10 ifjúsági korú.

u20kapusok

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

A válogatottak programja és kerete

Felkészülési mérkőzés, Jégpalota:
2013. december 10., kedd, 16.30 Magyarország–Szlovénia 5-4

Junior (U20), divízió 2/A-s világbajnokság, Miskolc:
2013. december 15., vasárnap, 16.30 Magyarország–Litvánia
2013. december 16., hétfő, 16.30 Magyarország–Románia
2013. december 18., szerda, 16.30 Magyarország–Észtország
2013. december 20., péntek, 16.30 Hollandia–Magyarország
2013. december 21., szombat, 16.30 Horvátország–Magyarország

Az U20-as válogatott aktuális játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Ágoston Olivér 1994 Fehérvár
Védők:
Arany Máté 1994 Fehérvár
Dósa Krisztián 1994 MAC
Garát Zsombor 1997 MAC
Korbuly Gergely 1994 Fehérvár
Láday Tamás 1996 Fehérvár
Reiter Attila 1994 Fehérvár
Stipsicz Bence 1997 MAC
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kiss Zsombor 1997 SC Bern (SUI)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Könczei Áron 1994 Debrecen
Nagy Krisztián 1994 Minot Minotauros (USA)
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Ritó László 1994 Miskolc
Sárpátki Tamás 1994 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Vincze Péter 1995 Fehérvár

Stáb: Rich Chernomaz (szövetségi edző), Majoross Gergely (edző), Sille Tamás (edző), Gary Clark (kapusedző), Puskás Sándor (erőnléti edző), Bagonya Imre (fizioterapeuta), Tornyi Gábor (felszerelésmenedzser).

Az utánpótlás-válogatottak számára sok eseményt tartogat még ez a hónap. Az évet egy kiváló ifjúsági torna zárja majd, ehhez a keretet még nem jelölték ki a szakvezetők.

Ifjúsági (U18) Négy Nemzet Torna, Megyeri út
december 28–30.: Magyarország, Lengyelország, Szlovénia, Ukrajna

De előttük még a serdülők adnak számot tudásukból, ráadásul szinte egyszerre két helyszínen is. Az U16-osok 3 nap alatt 5 meccset vívnak Kaposváron, mialatt 15 éveseink nem kevésbé rangos mezőnyben bizonyíthatnak Linzben. Utóbbiakkal kapcsolatos újdonság, hogy Szilassy Zoltán, az UTE edzője Glen Williamson felkérésére bekapcsolódott a munkába.

Serdülő (U16), Kaposvár, 4 Nemzet Torna
december 20., 12.30: Magyarország–Ausztria
december 20., 20.00: Magyarország–Szlovénia
december 21., 12.30: Magyarország–Olaszország
december 22., 9.30: mérkőzést a 3. helyért
december 22., 13.00: döntő

Az U16-os válogatott játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Garbacz Máté 1998 Vasas
Győri Boldizsár 1998 MAC
Kővári Dániel 1998 KMH
Medgyes Csaba 1998 MAC
Védők:
Bálint Tamás 1998 MAC
Bán Károly 1998 Pesterzsébet
Banga Viktor 1998 UTE
Bukor Rajmund 1998 Vasas
Dankó Miklós 1998 Miskolc
Darabos Krisztofer 1998 MAC
Horváth Bálint 1998 Pesterzsébet
Kováts Máté 1998 MAC
Pozsár Márk 1998 Pesterzsébet
Rajz Áron 1998 Fehérvár
Sarciá Antonio 1998 MAC
Szabó Bence 1998 Fehérvár
Tóth Gergely 1998 Pesterzsébet
Támadók:
Deák Csaba 1998 Miskolc
Erdei Zoltán 1998 Fehérvár
Gombos Bence 1998 Zalaegerszeg
Gyurgyev Miklós 1998 MAC
Jancsó Dávid 1998 Fehérvár
Kiss Patrik 1998 Fehérvár
Korchma Bence 1999 MAC
Kovács Olivér 1998 Fehérvár
Lővei Patrik 1998 Miskolc
Majoross Barnabás 1998 MAC
Molnár Dávid 1998 Debrecen
Nagy Ákos 1999 Fehérvár
Sebestyén Dávid 1998 MAC
Szita Donát 1998 Fehérvár
Szlépka Armand 1998 MAC
Tóth Renátó 1998 Fehérvár
Török Patrik 1998 Zalaegerszeg
Török Viktor 1998 Graz (AUT)
Varga Tamás 1998 Vasas

Szövetségi edző: Glen Williamson
Edzők: Mayer Péter, Mihály Jenő, Fekecs Norbert, György József, Várady Csaba (kapusedző)
Csapatvezető: Mercz Orsolya
Felszerelés-menedzser: Magyar Péter

Serdülő II (U15), Linz (AUT), 4 Nemzet Torna
december 18., 19., 20.: Ausztria, Magyarország, Szlovénia, Olaszország

Az U15-ös válogatott játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kovács Dávid Márk 1999 Linz
Nagy Kristóf 1999 UTE
Szeles Martin 1999 Fehérvár
Tóth Károly Balázs 1999 MAC
Védők:
Altmann Márk 1999 Vasas
Bognár Patrik 1999 Fehérvár
Horváth Márton 1999 Fehérvár
Horváth Olivér 1999 UTE
Illyés András 2000 KMH
Kiss Tamás 1999 Debrecen
Koczka Barnabás 1999 Zalaegerszeg
Kondor Máté 1999 Miskolc
Kovács Krisztián 2000 Vasas
Molnár András 1999 UTE
Papp Zsombor 1999 Debrecen
Sándor Flórián 1999 Fehérvár
Szécsi Patrik 2000 Pesterzsébet
Tóth Krisztián 1999 Pesterzsébet
Vas Márk 1999 Fehérvár
Vincze Gergő 1999 Fehérvár
Támadók:
Almási Márk 2000 Fehérvár
Boga Márton 1999 Győr
Bugár Gábor 1999 MAC
Csiki Attila 1999 UTE
Gebei Gergely 1999 DAB/Vasas
Horváth Ákos 1999 Pesterzsébet
Karácsony Dániel 2000 Pesterzsébet
Kedves Richárd 1999 MAC
Kirsch Dávid 1999 KMH
Kiss Bendegúz 1999 Miskolc
Kiss Roland 1999 Fehérvár
Kovács Sebestyén 2000 UTE
Lőczi Árpád 1999 MAC
Madácsi Benedek 1999 Fehérvár
Makovics Bence 1999 DAB/Vasas
Paluska Botond 1999 UTE
Péter Andor 1999 Fehérvár
Révész Marcell 2000 UTE
Szalma Zsolt 1999 UTE
Takács Noel 1999 Vasas
Türmer Gábor 1999 UTE
Varga Balázs 1999 Pesterzsébet

Szövetségi edző: Glen Williamson
Edzők: Marton Tibor, Szilassy Zoltán, Szongoth Kristóf, Máthé Csaba (kapusedző)
Csapatvezető: Mercz Orsolya
Felszerelés-menedzser: Magyar Péter

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 16., szombat
EWHL 11:30 INGKMH 3-4VÉGE
U18 12:00 ETOMAC 2-5VÉGE
U18 14:40 MISVAS 4-2VÉGE
U20 14:40 MACUTE 4-2VÉGE
U18 16:10 AVSKMH 12-1VÉGE
EL 17:30 BRATIT 6-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSPO 17-1VÉGE
SVK3 18:00 ISKKMH 4-3VÉGE
EBJL 18:20 UTEZNO 3-4VÉGE
szeptember 17., vasárnap
ROM 10:30 SCCSPO 18-0VÉGE
EWHL 12:15 MEMKMH 3-4 HVÉGE
EBYSL 13:40 AVSVSV 5-0VÉGE
EBYSL 14:00 ETOSLL 5-3VÉGE
U20 16:00 MISVAS 1-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSZNO 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCDAB 5-1VÉGE
EL 18:30 UTEMAC 1-5VÉGE
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U20 12:55 KMHZNO 
U18 14:20 UTESCC 
KHL 15:00 AVGSZK 
    • SPORT 2
U18 16:00 PEFAVS 
U20 17:40 AVSETO 
U20 17:40 VASDHK 
U18 17:45 SZDKMH 
U18 18:00 ZEGMIS 
U20 18:30 UTEMAC 
szeptember 22., péntek
U18   EHLMIS 
U18   RBSMAC 
U18   VSVETO 
U18   ZASAVS 
U18 16:30 PEFSCC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:30 MISSCC 
EL 18:30 TITUTE 
EL 19:00 MACFTC 
szeptember 23., szombat
U18   EHLAVS 
U18   KACVAS 
U18   OHWKMH 
U18   RBSMIS 
U18   VICUTE 
U18   VSVMAC 
U18   ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
szeptember 24., vasárnap
U18   EHLMAC 
U18   RBSETO 
U18   VSVAVS 
U18   ZASMIS 
U20   DHKAVS 
U20   ZNOUTE 
U20 12:10 KMHVAS 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk