Ovecskin négygólos estéje

A Capitals szupersztárja a négy találatból kettőt emberelőnyben szerzett, ezzel megdöntötte Peter Bondra 137 gólos franchise-csúcsát.

A legendás nyolcas négy gólja ellenére igencsak megizzadt a győzelemért a Capitals. A vendég Tampa az első harmad derekán már háromgólos előnyben volt, innen kezdte el a felzárkózást a fővárosi alakulat. A Washington 5-5-nél érte utol riválisát, amikor 33 másodperccel a vége előtt Ovecskin harcolta ki a ráadást. A hosszabbítás nem hozott döntést, jöhettek a büntetők, ahol a hatodik párban Troy Brouwer gólja döntött, a hazai szurkolók nagy örömére.

A Rangers képtelen kihasználni, hogy zsinórban kilenc mérkőzést játszik otthon, mert egymás után harmadszor kapott ki a Gardenben. Ma hajnalban a Nashville távozott két ponttal New Yorkból, köszönhetően Paul Gaustad remeklésének, aki egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét a győzelemből. A vereség mellett jobban főhet a feje Vigneault mesternek a csapatkapitány, Ryan Callahan miatt, aki megsérült és 4-6 hétre harcképtelenné vált.

Buffalóban sovány 1-1-et hozott a 65 perc játék, az összes izgalom a szétlövésekre maradt, ahol a tizedik körben Zemgus Girgensons döntött a hazaiak javára az Ottawa ellen.

Hiába vezetett többször és dominált végig a mérkőzésen a Devils Columbusban, végül üres kézzel távozott a Nationwide Arenaból. A Jackets az egyaránt négy pontig jutó Cam Atkinson, Brandon Dubinsky párosnak köszönhetően fordította meg a találkozót és tartotta otthon a két pontot, előbbi 2+2-vel, utóbbi 1+3-mal zárta az estét.

Óriási verést kapott hazai jégen a Montreal a Los Angelestől, a Királyok gólt sem kaptak, miközben féltucatot rámoltak be a Habs kapujába. Martin Jones 31 lövést hárítva pályafutása harmadik meccsén a második shutoutot érte el, és a Királyok történetének első kapusa lett, aki kapott gól nélkül úszta meg a Montreal elleni mérkőzést. Jones remeklése mellett eltörpül az a tény, hogy öt vendégjátékos is két ponttal vette ki a részét a Canadiens kiütéséből.

A Los Angeleshez hasonlóan hat gólt ütött idegenben a Chicago is. A Blackhawks Dallasból hozta el a pontokat Brandon Saad és Patrick Sharp hathatós közreműködésével, mindkét játékos kétszer terhelte meg a Strars kapuját. A Dallas azonban valamivel jobban járt, mint a Montreal, ugyanis Antoine Roussel két góljával valamit szépíteni tudott az eredményen.

Négy nap alatt másodszor verte a Florida a Detroitot, az autóvárosban aratott győzelem után a Panthers most büntetőkkel verte a Red Wingst kétgólos hátrányból felállva. A nyerőembernek Brad Boyes bizonyult, aki az utolsó körben nem hibázott, pályafutása 35. gólját szerezte a szétlövésekben, amivel vezeti az aktív játékosok listáját.

Jól megy a Bluesnak a divízióellenfelekkel szemben, az eddig lejátszott tíz mérkőzésből kilencet nyertek a Zenészek. Ma hajnalban a St. Louis újabb áldozata a Winnipeg volt idegenben, amelyet egy gólszegény mérkőzésen győzött le. A két pont sorsát eldöntő találatot Kevin Shattenkirk ütötte fórból három perccel a végső dudaszó előtt.

Minden esemény a második harmadra jutott Coloradóban, ahol a Phoenix vendégszerepelt. Hét perc alatt négy gólt hozott a mérkőzés, amelyből hármat a hazai szurkolók nagy bánatára a Coyotes szerzett. A Prérifarkasok legjobbja Antoine Vermette volt, aki két góllal ünnepelte pályafutása 700. mérkőzését.

Szem nem maradt szárazon Calgaryban, ahová Jarome Iginla visszatért a Bostonnal. A hatalmas ováció és ünneplés azonban nem hatotta meg a Bruinst és kínkeservesen begyűjtötte a két pontot. Reto Berra 54 percig állta a vendégek rohamait, ám ekkor másfél perc alatt kétszer is kapitulált, ami elég volt a Mackók győzelméhez.

Kis híján elszórakozta a győzelmet az Edmonton a Carolina ellen, az Oilers 1-0 és 4-1 után is kiengedett és hagyta visszajönni ellenfelét. A hosszabbításban azonban már nem könnyelműsködtek az Olajosok, Justin Faulk kétperces kisbüntetését Jordan Eberle váltotta gólra, megszerezve csapata szezonbeli 11. győzelmét és saját maga 11. gólját.

Meglepetésre San Joséban szakította meg tízmeccses nyeretlenségi sorozatát az Islanders. Pedig sokáig úgy tűnt, hogy a negatív széria folytatódik, a Szigetlakók ugyanis kétgólos hátrányban várták a záró harmadot. Ám Thomas Vanek először szépített, majd Kyle Okposo másfél perccel a vége előtt a hosszabbítást is kiharcolta. Az ötperces ráadás nem hozott döntést, jöhettek a rávezetések, ahol ismét a Vanek?Okposo páros lépett elő főszereplővé, értékesítve kísérletüket és megszerezve az Islandersnek az első győzelmet november 16. óta.

Buffalo?Ottawa 2-1 (videó)
G.: Girgensons ill. Michalek

Washington?Tampa Bay 6-5 (videó)
G.: Ovecskin (4), Backström ill. St. Louis, Kucserov, Thompson, Johnson, Palat

Columbus?New Jersey 5-4 (videó)
G.: Atkinson, Dubinsky, Atkinson, Calvert, Foligno ill. Brunner (2), Zajac, Ryder

Montreal?Los Angeles 0-6 (videó)
G.: ? ill. Nolan, Kopitar, Martinez, Toffoli, Muzzin, Williams