Nagy Gergő győztes gólt lőtt

Ráadásul emberhátrányból. Nyertek Sofronék is, Vas Mártonék egy fordulóval a vége előtt megnyerték az Oberliga nyugati csoportjának alapszakaszát.

Visszavágott a szombati vereségért a Quad City Mallards a Bramptonnak a CHL-ben, bár az egy nappal korábbi meccshez hasonlóan ez is nagyon izgalmasan alakult. A második harmadban vezetést szereztek a vendégek, majd emberelőnyből kettőre növelték az előnyt. A hazaiak még a második harmadban szintén emberelőnyből egy gólra zárkóztak, majd a 48. percben ki is egyenlítettek. A mérkőzés legvégén emberhátrányba kerültek a hazaiak, azonban ennek ellenére sikerült megnyerni a mérkőzést, ugyanis fél perccel a rendes játékidő letelte előtt Nagy Gergő emberhátrányos gólt szerzett, kialakítva a 3-2-es végeredményt. A 17 meccsen 6+8 pontnál tartó magyar centert meg is választották a meccs legjobbjának.

A Krefeld Pinguine az Iserlohn-t fogadta a DEL 26. fordulójában. Kisebb meglepetésre az alacsonyabban rangsorolt csapat szerzett vezetést, a hetedik percben már 2-0-ra mentek a vendégek, innen kezdték meg a felzárkózást Sofronék. A második harmadban végképp rákapcsolt a hazai csapat, aminek újabb három gól lett a vége, ezzel már 4-2 volt a Krefeldnek. A záró játékrészben lehozta kapusát a vendégcsapat, amit góllal büntettek Sofronék, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. A magyar csatár pontot nem szerzett.

Bartalis Istvánéknak nem sikerült a vasárnap, a Djurgardens otthonában léptek pályára a svéd másodosztályban. Már az első harmadban 3-0-ra vezetett a hazai csapat, amit a második harmadban ráadásul emberhátrányból növelt négygólosra a Djurgarden. A mérkőzés felénél zárkózott egy góllal a Troja, de fél percen belül újra négygólosra növelte a különbséget a hazai csapat. A végeredményt az 54. percben a szlovén válogatott Tomaz Razingar állította be, az ő góljával alakult ki az 5-2-es végeredmény.

Az alapszakasz utolsó előtti mérkőzését játszották az Oberligában. Vas Mártonék a Ratinger Ice Aliens csapatához látogattak és nem igazán izzadtak meg, hiszen 2-0-s első harmad után a középső és harmadik harmadban hat gólt lőtt a Frankfurt ellenfelének. Közben kettőt kapott is, így alakult ki a 14-2-es vendéggyőzelem. Vas Márton egy góllal és egy gólpasszal vette ki részét a győzelemből.

Cimkék: , , , , , , , , , , , ,