Bartalisék megverték a listavezetőt

Kógerék kikaptak, Hári sérült.

Az Allsvenskanban Bartalis István csapata, a Troja/Ljungby a listavezető Karlskogát fogadta. Bár a meccs előtt a két csapat között nem kevesebb, mint 24 pont volt a különbség, a mérkőzés szorosra sikerült. Az első harmadban ugyan domináltak a vendégek, de ez csak a kétszer annyi kaput eltaláló lövésben mutatkozott meg, gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie. A gólcsendet a 28. percben a Karlskoga törte meg, ami után jóval kiegyenlítettebb lett a játék képe. Hiába nőttek fel azonban Bartalisék az ellenfélhez, az egyenlítést sokáig nem sikerült megszerezni. Végül alig több mint két perccel a rendes játékidő vége előtt a magyar csatár sora villant: Razingar átadásából Tarkir talált a kapuba. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben hatalmas lehetőséghez jutottak a hazaiak, hiszen az ellenféltől két játékost is kiszórtak a játékvezetők, így majdnem négy percig 4-3 ellen játszhattak. Nem sikerült azonban gólra váltani a létszámfölényt, így rávezetésekre került sor, amelyek során az utóbbi időben nem volt túl sok szerencséje a Trojának. Csütörtökön azonban a szerencse is mellettük állt, így végül 2-1-re nyerni tudtak jóval esélyesebb ellenfelükkel szemben. Bartalis az első sor szélsőjeként játszotta végig a meccset, a szlovén válogatott kapitánya, Razingar és az olaszok kiváló kanadai csatára, a vb-n ellenünk az első gólt szerző Rocco mellett.

Kóger Dánielék a divízióelső Evansville csapatához látogattak és szintén sokáig jól tartották magukat, a vége mégis négygólos vereség lett. A hazaiak szereztek vezetést az első harmadban, amit a vendégek öt perccel később kiegyenlítettek. Ugyanez megismétlődött a második harmadban is azzal a különbséggel, hogy a 35. percben az Evansville harmadszor is megszerezte a vezetést. Kógerék nem adták fel és a 47. percben újra kiegyenlítettek. Innen azonban már csak a hazaiak tudtak betalálni, kétszer emberelőnyből, kétszer egyenlő létszám mellett, így alakult ki a 7-3-as végeredmény. Kóger pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárta a találkozót.

Hári János továbbra is sérült. Csapata a HIFK idegenben nyert 5-1-re a sereghajtók közé tartozó Assat ellen.

Cimkék: , , , , , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO