A kilencedik kör döntött Anaheimben

A kaliforniai rangadót a Királyok idegei bírták jobban.

A rendes játékidőben két gyors gólváltás követően jutottak el a csapatok a hosszabbításig. Az első harmadban 46 másodperc alatt, a harmadikban bő három perc különbséggel ütött gólt mindkét alakulat. A ráadásban mind a Kacsáknak, mind a Királyoknak megvolt a lehetősége a győzelemre, ugyanis mindkét társaság játszhatott emberelőnyben, ám nem éltek az alkalommal, így jöhettek a rávezetések. Az első nyolc páros nem talált a kapuba, a kilencedikben azonban megtört a jég, Dwight King góljára Mathieu Perreault nem tudott válaszolni, így a Kings gazdagodott az extra ponttal.

Bombaformában a San José, amely zsinórban a hatodik, az utolsó tíz mérkőzéséből a kilencediket nyerte. A Cápák mai áldozata a Toronto volt, amely 0-2 után két emberelőnyös góllal, közte Phil Kessel karrierje 200. találatával egyenlíteni tudott. Ám a hazai szurkolók öröme nem tartott sokáig, alig több mint négy perccel Kessel egyenlítő találata után Brad Stuart jóvoltából ismét a vendégeknél volt az előny. Másodszor nem engedte ki a kezéből a vezetést a Sharks, sőt Logan Couture másfél perccel a vége előtt a győzelmet is bebiztosította.

Ki más, ha nem az NHL pontlistáját vezető Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin páros nyerné a meccset a Pittsburghnek. A két zseni vezetésével a Pens kétgólos hátrányból felállva tudott nyerni Nassauban az Islanders ellen. Malkin két gólpasszt adott, míg a Főpingvin először egyenlített a harmadik harmad derekán, majd a ráadás negyedik percében egy csodás szóló után a mérkőzést is eldöntötte.

Simán győzött a Carolina, amely az amerikai fővárosban alig négy perc alatt rendezte el a Capitals elleni találkozót. Egygólos vendégelőnynél a Hurricanes a második harmad közepén kevesebb mint négy perc alatt háromszor terhelte meg Holtby kapuját, aki a lecserélés sorsára jutott. A Carolina két ásza Jeff Skinner és Justin Peters volt, az egykori Calder-győztes duplázott, míg csapattársa 26 lövést hárítva szerezte meg szezonbeli ötödik győzelmét.

Mindössze 10 223 néző volt kíváncsi Columbusban a Tampa vendégjátékára, ám azok, akik kilátogattak, nem bánták meg még úgy sem, hogy mindössze egy gól született a mérkőzésen. Az egyetlen találatot ugyanis a hazai Nick Foligno szerezte Hertl-stílusban, amely méltán pályázik majd az év gólja címre. A mérkőzés negatív krónikája, hogy a hazaiak Vezina-győztes kapusa, Szergej Bobrovszkij megsérült és hosszabb kihagyás várhat rá.

Hiába vezettet két góllal a Florida hazai pályán az Ottawa ellen, a meccs végére helyre állt a világ rendje, a vendégek fordítottak és behúzták a pontokat. Pedig jól indult a meccs a Párducoknak, a kilencedik percben már kettő volt az előnyük két emberelőnyös gólnak köszönhetően. A Senators itt ébredt és gyakorlatilag rommá lőtte a floridai kaput, a meccs végéig 45 lövést kapó Tim Thomas hálóját négy alkalommal is bevették. A fordításból az 1100. meccsét játszó hátvéd, Chris Phillips egy gólpasszal vette ki a részét.

Nagy meccset nyert a Dallas, amely a Chicago otthonából távozhatott győztesen. A vendégek háromgólos fórt építettek a második harmad elejére, köszönhetően Valerij Nyicsuskin remek játékának. A Hawks viszont azért bajnok, mert a játékrész végére alig több mint nyolc perc alatt bravúrosan visszajött a meccsbe és egyenlített. A döntés végül a záró húsz percre maradt, ahol egyetlen egy gól született, Antoine Roussel értékesítette a jogosan megítélt büntetőlövést. A Chicago mindent megtett az újbóli egyenlítésért, ám a 47 védéssel záró Kari Lehtonen minden hazai kísérletet hárított az utolsó harmadban.

Ryan Kesler volt a Vancouver nyerőembere Nashville-ben. 1-1-es állásnál a befejező játékrészben a vendégek centere duplázott és ezzel két ponthoz segíttette a csapatát. Az újabb siker nagyon ráfért Tortorella legénységére, ugyanis a Canucks több mint egy hónapja nem nyert két egymást követő mérkőzést, utoljára október 25-én és 28-án tudtak győzni a St. Louis, illetve a Washington ellen.

Jól indult a Phoneix négy mérkőzésből álló idegenbeli túrája, ugyanis nagyon simán, nagyon könnyedén, esélyeshez méltóan hozta a győzelmet Edmontonban. A Coyotes négygólos sikeréért Mikkel Bödker és Mike Ribeiro tette a legtöbbet, mindkét játékos egy gólt és két gólpasszt tett be a közösbe.

Toronto?San José 2-4 (videó)
G.: Raymond, Kessel ill. Brown, Thornton, Stuart, Couture

NY Islanders?Pittsburgh 2-3 (videó)
G.: Okposo (2) ill. Crosby (2), Neal

Washington?Carolina 1-4 (videó)
G.: Green ill. Skinner (2), Sekera, Tlusty

Columbus?Tampa Bay 1-0 (videó)
G.: Foligno ill. ?