Vérre menő küzdelmek a MOL Ligában

Miskolcon idén nem termett sok babér az Érsekújvár számára. Míg a két csapat felvidéki meccsei eddig mindkét alkalommal háromgólos hazai győzelemmel zárultak, addig a borsodi rangadókat, ha csak egy góllal is, de mindig a Miskolc nyerte, kétszer hosszabbításban, egyszer pedig rendes játékidőben. Nem lesz tehát könnyű dolga Lubina mester tanítványainak, akik különösen idegenben tűnnek sebezhetőnek. Ráadásul roppant elszánt ellenfélre számíthatnak, hiszen az elmúlt fordulók eredményeinek köszönhetően a borsodi csapat visszaesett a tabella hatodik helyére. Bár az állás továbbra is rendkívül szoros és egy meccsel kevesebbet is játszottak a Brassónál, biztosak lehetünk benne, hogy mind a szakvezetés, mind a játékosok, nem utolsó sorban pedig a szurkolók minél előbb szeretnék a komfortzónát jelentő 1-4. hely valamelyikén látni a csapatot. A hazaiak dolgát nehezíti, hogy legjobbjuk, Tyler Metcalfe ujja eltört, miután eltalálta egy korong, míg Knox újabb eltiltását tölti. Az Érsekújvár pedig nélkülözni kénytelen csapatkapitányát, a hosszabb időre kidőlt Miroslav Stefankát. A mérkőzést 18:30-tól a DIGI Sport 1 közvetíti.

Erste Liga, Miskolci Jégcsarnok, 684 néző. Játékvezetők: Halassy, Varjú, Gangel, Berger.
Ladislav Lubina, Stanislav Meciar

A játéknap másik rangadóján két feltörekvő csapat találkozik, a tabella második helyén tanyázó Ferencváros, illetve az azonos pontszámmal a harmadik helyen álló HSC Csíkszereda. Dobos Tamás és Hakan Nygren csapata vasárnap folytatta remek szereplését és idén először magabiztos játékkal nyerni tudtak Brassóban. A Brassó elleni formájára azonban a HSC sem panaszkodhat, november utolsó hetében kétszer verték meg legfőbb erdélyi riválisukat, majd vasárnap a címvédő Dab.Doclert is sikerült legyőzni. Ezzel ötmeccses nyerő szériát produkált Gál Sándor csapata, ami meg is látszik csapata helyezésén. A sikerben kulcsszerepet vállal Ruczuj Gellért, aki kiválóan helyettesíti a sérült Kozuchot, a legkevesebb, ami elmondható, hogy tudott élni a kínálkozó játékpercekkel. A két csapat eddig kétszer találkozott Csíkszeredában, ezekből semmilyen tanulság nem vonható le, hiszen egyszer a hazaiak, egyszer pedig a vendégek győztek fölényesen, 8-3, illetve 6-2 arányban. Izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1200 néző. Játékvezetők: Gergely, Toparceanu, Mathe, Butucel.
Ruczuj: 88,9% (Onodi)
Meravy: 81,0% (Budai: 90,9%)
Hruby, Góga, Curilla, Mihály, Novák
1
Győri, Ölander, Feil, Dancsfalvi, Berta
Kósa, Papp Sz., Moldován, Szőcs, Bíró T.
2
Mestyán, Tőkési, Pál, Fodor, Potila
Bors, Flinta, Molnár Z., Becze, Farkas
3
Lencsés, Lindquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka
Nagy I., Gecse, Hildebrand, Péter, Bíró O.
4
Wéber, Horváth, Borbás, Kiss
Gál Sándor, Hozó Levente
Dobos Tamás, Hakan Nygren

Ugyanez elmondható a játéknap harmadik mérkőzéséről is, hiszen az utóbbi időben gyengébb formát mutató DAB-ot a szintén hullámvölgyben lévő Brassó fogadja. A címvédőnek lassan össze kell szednie magát, ha nem akar beszállni a rájátszásból való kiesés elkerüléséért folytatott élet-halál küzdelembe. Jelenleg 43 pontja van a dunaújvárosiaknak, az élmezőny aljához tartozó csapatoknál azonban három meccsel kevesebbet játszottak. Ugyanakkor az is igaz, hogy ezeket a hiányzó győzelmeket még be kell húzni, másrészt ha hétfőn is kikap a DAB, akkor egyre több csapattal szemben fogy el a vesztett pontokban mutatkozó előnye. A Brassó helyzete éppen fordított, 27 meccset játszottak, aminél többet az FTC-n kívül senki sem, ehhez képest pontelőnye elfogyott riválisaival szemben, ha tehát nem akar végleg leszakadni, el kell kezdenie a felzárkózást. Brassóban eddig egyszer a DAB győzött hosszabbításban, egyszer pedig a hazaiak nyertek 3-1-re, ez utóbbi mérkőzés tapasztalataira feltétlenül építhet Greg Lindqvist, hiszen az általa leginkább tisztelt csapatot sikerült taktikus játékkal és némi szerencsével legyőzni. A mérkőzés 18 órakor kezdődik, a román DIGI Sport 3 élőben közvetíti.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1200 néző. Játékvezetők: Valentin, Csomortani, Csata, Redai.
Polc: 88,4% (Fülöp)
Sevela: 87,1% (Kiss T.)