Háromgólos hátrányból nyert a Penguins

Hosszú idő után ismét együtt villogott a Crosby, Malkin kettős.

A sírból hozta vissza a mérkőzést a Penguins, amely a Torontóval meccselt a Consol Centerben. A vendégek remek játékuknak és Fleury betlijének köszönhetően a 21. percben már három gólos előnyre tett szert. Jött a kapuscsere, amely felrázta a Pingvineket, miközben elöl a Crosby?Malkin duó magára talált. A Pingvinek elkezdték ledolgozni a hátrányukat, és a záró játékrész közepén 5-5-nél érték utol Leafst. A maradék játékidő nem hozott több gólt, akárcsak a plusz öt perc, így a döntés a rávezetésekre maradt, ahol ismét a Crosby?Malkin páros villogott, gólra váltva kísérletüket és megszerezve a plusz pontot csapatuknak.

crosbymalkin

Megerőltetés nélkül hozta el a két pontot a Rangers a Florida otthonából. A háromgólos győzelem alapja Lundqvist, Zuccarello és az emberelőnyös játék volt. A svéd kapus 31 lövést védett, a norvég pedig egyedüliként két pontot, közte győztes gólt szerzett előnyben, míg a Rangers a három emberfórból kettőt gólra váltott.

A Montreal is az emberelőnyös játékának köszönheti a győzelmet Buffalóban, a Canadiens a négy kínálkozó lehetőségből kettőt kihasznált Desharnais és Gallagher révén. A speciális csapatrész olyan remekül működik a Montreal idegenbeli mérkőzésein, hogy jelenleg listavezető a ligában idegenben.

Második harmadbeli remek játékának köszönhetően győzött a Carolina New Jerseyben. A Hurricanes a középső játékrészben háromszor terhelte meg Brodeur hálóját, közte egy alkalommal emberhátrányban Patrick Dwyer által. A Devils hosszú hajrát nyitott az utolsó húsz percben, de csak egygólosra tudta csökkenteni a hátrányát.

A hatmeccses idegenbeli túrán szereplő Winnipeg a Devils után az Islanders otthonában is három gólt ütött és második mérkőzését is megnyerte. A vendégek a három találatot a második harmadban alig több mint öt perc alatt hozták össze, megpecsételve a Szigetlakók sorsát. A folytatásban az Islanders küzdött legalább az egy pontért, felzárkózott egy gólra, de az egyenlítő találatot nem sikerült bepasszírozniuk Montoya kapujába.

Összesen tíz gólt és vendéggyőzelmet hozott az Ottawa vendégjátéka a fővárosban. Az első húsz percben felpörögtek az események, alig több mint két és fél perc alatt négy gól esett, amiből hármat a hazai szurkolók nagy örömére a Capitals szerzett. Paul MacLean mester alapos fejmosást tartott az első szünetben, aminek lett a foganatja, a Sens 1-3 után a hazaiak egy találatával szemben öt gólt ütött megfordította a mérkőzést és 2006. március 12-e után először távozott győztesen a Verizon Centerből.

A Marek Mazanec, Matt CullenNick Spaling trió szállította a győzelmet a Predatorsnak Columbusban. A Cullen, Spaling kettős egyformán 1+1-el zárta a mérkőzést, az újonc Mazanec pedig 19 védéssel megszerezte második shutoutját a szezonban.

Kiütötte a Red Wings az Original Six-rangadón a Bruinst. A vörösök a három gólpasszig jutó Johan Franzen vezetésével összesen hatszor köszöntek be a vendégek kapusának, Tuukka Rasknak. A tökéletes detroiti estét Jarome Iginla rontotta el, aki alig több mint két perccel a vége előtt megszerezte a Boston becsületgólját és ezzel elvette Gustavsson shutoutját.

Vincent Lecavalier hazatért és először játszott egykori csapata ellen a Tampa Bay Times Forumban. A látogatás felemásra sikeredett, a Lightning egykori kapitánya gólt szerzett, de csapata a Flyers azonban kikapott. A Tampa sikeréért a legtöbbet Victor Hedman tette, a hátvéd egy gólpassz mellett két gólt ütött, közte egy győztes találatot.

A Phoenix minden harmadban egy gólt ütve győzött a Minnesota otthonában. A Prérifarkasok legjobbja Radim Vrbata és Thomas Greiss voltak. A cseh csatár két góllal, közte a győztes találattal vette ki a részét a győzelemből, a német kapus pedig 28 védéssel szezonbeli második sikerét könyvelhette el.

Meglepően simán hozta a Nyugati -konferencia a rangadóját a St. Louis, amely Denverből távozott győztesen. David Backes egy plusz egyével és Alexander Steen szezonbeli 20. góljával a Blues az első játékrészben háromszor vette be a Colorado kapuját, amivel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A Zenészek az újabb győzelmükkel szezonbeli 18. sikerüket aratták, amivel holtversenyben az élen állnak a Chicagóval.

Megizzadta a bajnok a győzelemért Calgaryban, a Hawks az utolsó tíz percben kétgólos hátrányból felállva tudott győzni a Saddledomeban. 0-2 után a harmad közepén Kane szépített, majd 56 másodperccel később Sharp egyenlített. A győztes gólt 18 másodperccel a vége előtt a mérkőzésen másodszor eredményes Kane ütötte. Ezzel a Chicago ugyanúgy 18. diadalát aratta a szezonban, mint a St. Louis.

A nap második szétlövését a californiai rangadó hozta San Joseéban, ahová a Los Angeles látogatott. A 2-2-es eredmény után a minden izgalom a szétlövésekre maradt, ahol három kör után egy-egy találat után folytatódott a párharc. A döntés végül a nyolcadik körre maradt, ahol 2007 után ismét betalált Joe Thornton, Tyler Toffoli azonban nem, és ezzel el dőlt a plusz pont sorsa.

Buffalo?Montreal 1-3 (videó)
G.: Moulson ill. Galchenyuk, Desharnais, Gallagher

New Jersey?Carolina 3-4 (videó)
G.: Zajac, Greene, Jágr ill. Faulk, Ruutu, Hainsey, Dwyer

NY Islanders?Winnipeg 2-3 (videó)
G.: MacDonald, Tavares ill. Stuart, Ladd, Setoguchi

Washington?Ottawa 4-6 (videó)
G.: Fehr, Johansson, Laich, Carlson ill. Ryan (2), Phillips, Greening, Zibanejad, Smith