Joe Thornton az ötvenedik

A San José klasszis centere 1142. pontját szerezte, és ezzel beérte az örökranglista 50. helyén álló Nicklas Lidströmöt.

Thornton egy gólpasszal vette ki a részét a New Jersey elleni győzelemből, ami Anti Niemi és Martin Brodeur parádéit hozta. A Sharks kapusa 94,4%-os, míg a Devils portása 93,3%-os hatékonysággal védett a mérkőzésen, így nem csoda, hogy mindössze három találat született a találkozón. A háromból kettőt a hazaiak szereztek, akik ezzel megnyerték a csatát és újabb győzelmükkel tapadnak a divíziót vezető Anaheim nyakára.

Még nagyobb kapusteljesítményeket láthattak a nézők Los Angelesben, ahol a Colorado lépett jégre. 60 perc játékidő után gól nélküli döntetlent mutatott az eredményjelző, ugyanis mind Varlamov, mind Scrivens hibátlan teljesítményt nyújtott. A ráadás végül meghozta a várva várt gólt, Jamie McGinn vette be a Kings kapuját és ezzel pályafutása 12. shutoutjához segítette Varlamovot.

Nyomasztó vendégfölényt hozott a Predators–Rangers mérkőzés, a vendégek pontosan kétszer annyit lőttek kapura mint vendéglátójuk. Cam Talbot, a New York-i tartalék kapusa ráadásul mind a 17 hazai kísérletet hárította, ezzel zsinórban második mérkőzésén nem kapott gólt és már több mint 146 perce érintetlen a hálója. Talbot remeklésének köszönhetően a Rangersnek a győzelemhez elég volt egy-egy gól a második és a harmadik harmadban McDonagh és Stepan révén.

A héten másodszor találkozott egymással a Boston és a Carolina. A hétfői találkozót Raleighben simán, a ma hajnali derbit nehezebben, hosszabbítás után húzták be a Macik. 2-2 után a ráadás második percében dőlt el minden, amikor Iginla álompasszát követően Krejci emelt pimaszul a Hurrianes kapujába.

Kétszer is hátrányban volt a Wild a Winnipeg otthonában, végül mégis győztesen távozhatott az MTS Centreből. A Minnesota Zach Parise emberhátrányos góljával egyenlített és harcolta ki a túlórát kevesebb mint öt perccel a vége előtt. A ráadás nem hozott eredményt, így jöhettek a rávezetések, amely 1-1-re állt három kör után. A döntés a következő párosra maradt, ahol Setoguchi hibázott, Charlie Coyle viszont nem, így a Wild zsebelte be a plusz pontot.

A büntetők döntöttek Torontóban is, ahol a Washington lépett jégre. A Leafs David Clarkson góljával szerezte meg a vezetést a mérkőzés felénél, amit a szezonban 20. alkalommal eredményes Alekszandr Ovecskin egyenlített ki alig több mint négy perccel a vége előtt. A ráadás és a szétlövés ugyanolyan forgatókönyv szerint zajlott, mint Winnipegben. Az első három páros után egy-egyre álltak a csapatok, a negyedik körben Lupul értékesítette a kísérletét, ellenben Brouwer elhibázta, így a Leafs begyűjtötte a pluszpontot.

A záró játékrészre maradtak az izgalmak Bell Centerben, ahol Pittsburgh lépett jégre. A Habs egygólos előnnyel érkezett az utolsó 20 percre, amit aztán meseszerűen kezdett, 80 másodperc alatt kétszer vette be Fleury kapuját. A Pingvinek csak háromgólos mínusznál ébredtek, hosszú hajrát nyitottak, ám James Neal duplájával csak egygólosra tudták faragni a hátrányukat.

Az utolsó három mérkőzését elbukó Ottawa a nem éppen acélos Detroit otthonában szakította meg rossz sorozatát. A Sens igazi csapatmunkát mutatott be, négy játékosa is kettő pontot szerzett, de a kvartettből kiemelkedett Clarke MacArthur, aki egymaga kétszer vette be Howard hálóját. A Sens az újabb két ponttal mindössze egy győzelemre került attól, hogy ismét 50%-os mutatóval rendelkezzen.

Az Ottawával ellentétben a Philadelphia a szezon során először érte el az 50%-os határt, miután simán átlépett az Islandersen. A Flyers a második harmad elején 3 perc alatt háromszor vette be Poulin kapuját, amivel érdemben eldöntötte a találkozó sorsát. Az Isles ugyan visszaküzdötte magát egy gólra, de a Flyers újabb két találattal lehűtötte a bármiben is reménykedő vendégszurkolókat.

Nagy pofonba szaladt bele a Dallas, amely St. Louisban kapott féltucatot úgy, hogy a Zenészek mind a hat gólját más-más játékos szerezte. A Stars 1-1-ig tudta tartani a lépést a vendéglátókkal, itt azonban beindult a Blues hengere és egy ötöst hintett kerek negyven perc alatt. A vendégek kapusa, Kari Lehtonen nem kerülhette el a végzetét, 45 perc játék után mindössze 72%-os védéséi hatékonyság mellett a lecserélés sorsára jutott.

Először kapott ki a szezonban a rendes játékidőben hazai jégen a Phoenix. A Prérifarkasok remek sorozatának az Anaheim vetett véget, amely Dustin Penner és Jonas Hiller remeklésének köszönheti a győzelmet. A Ducks balszélsője két góllal, kapusa 42 védéssel járult hozzá a győzelemhez, amellyel a Kacsák megerősítették helyüket a Pacific-csoport élén.

Egy kilenc másodperces kihagyás elég volt a Vancouvernek ahhoz, hogy elveszítse a Chicago elleni mérkőzést. A hazaiak Ryan Kesler góljával vezettek egészen harmadik harmad ötödik percéig, ekkor azonban érkezett Andrew Shaw és Marcus Kruger és kilenc másodperc alatt kétszer vette be Luongo kapuját. Tortorella fiai hiába tettek meg mindent az egyenlítő gól megszerzéséért, erőfeszítésük kudarcba fulladt, így az utolsó hét meccsükből a hatodikat bukták el.

Boston–Carolina 3-2 (videó)
G.: Chára, Smith, Krejci ill. Sekera, Dwyer

Winnipeg–Minnesota 2-3 (videó)
G.: Frolík, Halischuk ill. Niederreiter, Parise

Toronto–Washington 2-1 (videó)
G.: Carlson ill. Ovecskin

Montreal–Pittsburgh 3-2 (videó)
G.: Pacioretty (2), Plekanec ill. Neal (2)