Két új sortársat kaptam

A kéthetes szünet utáni élményeiről beszámolt női válogattunk svédországi légiósa, Brgles Nóra.

“Kéthetes meccsszünet volt a svéd női bajnokságban, ami sok kemény edzéssel, csapatépítő foglalkozásokkal, az edzővel történő egyéni megbeszéléssel telt ? kezdte a beszámolóját Brgles Nóra. ?  Továbbá mostantól jár hozzánk egy sportpszichológus is havonta egyszer, és egy új kapusedző is csatlakozott hozzánk. Elég jól összejött a csapat és sokkal jobban mennek a dolgok. A kéthetes szünet után végre játszottunk három hazai mérkőzést, amit már nagyon vártunk. Új sorba kerültem, egy amerikai és egy svéd lány mellé. Mind a hárman küzdős, hajtós, sokat korcsolyázó, letámadó játékosok vagyunk, helyzeteket alakítunk ki.

brglesnori4

Szerdán a Linköpinggel játszottunk, sajnos kikaptunk 2-0-ra, de jól ment a játék. Nagyon sok helyzetet kivédekeztünk, voltak nagyon jó akcióink is. Szombaton a Leksand ellen léptünk jégre, 5-2-es vereséget szenvedtünk. Kaptunk hamar két gólt, aztán a második harmadban 2 gyors találattal kiegyenlítettünk, a második gólnál én adtam a gólpasszt. Finoman szólva nem volt a játékvezető a mi oldalunkon, sok kiállítás volt és a végén a csapatkapitányunkat is kiállította 2+10 percre , küzdöttünk, hajtottunk, de kaptunk két szerencsétlen gólt, a büntetőpadról nem lehet nyerni. Aztán lehoztuk a kapust, de a vendégek találtak be, így alakult ki az 5-2.

Vasárnap pedig Sundsvall-lal volt meccsünk, amit megnyertünk 2-1-re. Ők szereztek vezetést, de szerencsére két gyors és nagyon szép góllal meg tudtuk nyerni a találkozót. Jövő hétvégén mi játszunk idegenben az utóbbi két ellenféllel, a Leksanddal és a Sundsvallal. Egy hét jó edzéssel visszavágunk a Leksandnak és megint nyerünk Sundsvall ellen, így hat ponttal szeretnénk hazautazni.”