Szerencsétlen hetes Detroitban

Zsinórban a hetedik hazai vereségét szenvedte el a Red Wings, erre pedig legutóbb az 1989/90-es szezonban volt példa, amikor le is maradt a rájátszásról.

Most ismét hetes nyeretlenségi szériába futottak bele, mert a Capitals is győzni tudott ma hajnalban a Joe Louis Arenában. Pedig a Red Wings kétgólos előnnyel vághatott neki a záró húsz percnek, ám Alekszandr Ovecskin és Michael Latta révén a fővárosiak kiharcolták a ráadást, majd a büntetőlövéseket. A rávezetésben csak Nicklas Backström volt eredményes, így a hazai szurkolók kezdhetnek aggódni a tavaszi playoff miatt.

Győzelemmel tért vissza a Buffalo kispadjára Ted Nolan. A Sabres a régi-új edzője irányításával egygólos hátrányból fordítva győzött a Toronto ellen. A mérkőzés legjobbja a hazaiak kapusa, Ryan Miller volt aki 32 lövést hárított.

Parádéztak a kapusok New Jerseben, ahol az 54. percig gólnélküli döntetlenre állt a Devils?Kings mérkőzés. A gólcsendet végül a vendégek csatára, Dwight King törte meg, aki tökéletesen szúrt bele Jake Muzzin kékvonalas lövésébe. A Királyok győzelmét Kopitar tette biztossá, aki három másodperccel a vége előtt fonákkal emelt az üres kapuba a védekező harmadból. A 26 lövést hárító Ben Scrivens a szezonban második alkalommal maradt kapott gól nélkül.

Megszakította rossz sorozatát a Pittsburgh, amely három elvesztett mérkőzés után tudott újra győzni. A Pingvinek a 0-1 után ébredtek és a mérkőzés második felében négy gólt ütve eldöntötték a mérkőzést a Nashville ellen. A győzelemért James Neal és Brandon Sutter tette a legtöbbet, mindkét játékos 1+1-gyel zárt, sőt az idényben először eredményes Neal győztes gólt szerzett.

Egy pontot megmentett ugyan az Anaheim Carolinában, de ezzel együtt is zsinórban harmadik alkalommal szenvedett vereséget. A második harmad hajrájában Perry vezető góljára Staal válaszolt kevesebb mint kettő perc elteltével. A záró húsz percben fordult a helyzet Bowman góljára Penner felelt öt perccel később. A maradék játékidő és a ráadás nem hozott több gólt, így jöhettek a büntetők, ahol a Hurricanesből Nash és Terry, míg a Ducksból csak Perry volt eredményes, így a hazaiak gazdagodtak a plusz ponttal.

A büntetők döntöttek Columbusban is, ahol a Montreal vendégszerepelt. A hazaiak a négy-hat hétig harcképtelenné váló Marian Gáborík nélkül is kétgólos előnyre tettek szert az első harmadban, de a Canadiens még a játékrész letelte előtt nyolc másodperccel szépített Alex Galchenyuk révén, majd Lars Eller emberelőnyös gólja már a döntetlent jelentette a második játékrész nyolcadik percében. A megmaradó közel 40 perc nem hozott gólt, így a szétlövésre maradt a döntés, ahol egyetlen találat született a montreali David Desharnais révén.

Lezárta borzalmas sorozatát az Ottawa, amely utolsó 11 mérkőzését elveszítette hazai pályán a Boston ellen. Pedig eleinte semmi nem utalt arra, hogy megszakad a negatív széria, ugyanis a tizedik percben már kettővel mentek a Mackók. A harmad végén Chris Neil ugyan szépített, de még ekkor is a Boston uralta a mérkőzést. A záró harmadban aztán beindult a hazai henger, alig több mint nyolc perc alatt a Sens három gólt rámolt be Rask kapujába, megfordítva ezzel a mérkőzést és véget vetve a nyeretlenségi szériának.

Ismét győzött a Minnesota, amely 12-4-4-es mutatóval áll, ami a franchise történetének legjobb idénykezdetét jelenti. A Wild mai áldozata a Florida volt, amelyben szokás szerint a Koivu, Pominville, Parise hármas vitte a prímet. A három játékos összesen öt pontot termelt és mindhárom hazai gólból kivette a részét.

A Winnipeg úgy vágott neki a Philadelphia elleni mérkőzésnek, hogy a liga legrosszabb emberelőnyös mutatójával rendelkezett. Ehhez képest Dustin Byfuglien két fórban szerzett góljával döntetlenre mentették a hazaiak a Flyers elleni mérkőzést. Az extra játékidő nem hozott gólt, így a játéknap negyedik büntetőpárbaját hozta a találkozó. Három kör után nem dőlt el semmi, mert a Jetsből Devin Setoguchi, a Flyersből Claude Giroux talált a hálóba. A döntésre az ötödik párosig kellett várni, ahol Bryan Little nem hibázott, Kimmo Timonen viszont igen, így a Winnipegé lett a győzelem.

Az Oilers az utolsó hat hazai mérkőzését elvesztette úgy, hogy mindössze 3 gólt ütött és 23-at kapott. Ezek után nem meglepő, hogy a San José könnyed győzelmet aratott Edmontonban a két-két pontig jutó Patrick Marleau, Joe Thornton kettős vezetésével. Az újabb vereséggel tovább süllyedt az Edmonton, amely a Buffalót és a Floridát is lehagyva az NHL tabella utolsó helyére került.

Buffalo?Toronto 3-1 (videó)
G.: Ott, Foligno, Ehrhoff ill. Smith

New Jersey?Los Angeles 0-2 (videó)
G.: ?  ill. King, Kopitar

Pittsburgh?Nashville 4-1 (videó)
G.: Dupuis, Neal, Letang, Sutter ill. Bourque

Carolina?Anaheim 3-2 (videó)
G.: E. Staal, Bowman ill. Perry, Penner