Jack Adams 86 éve mutatkozott be az NHL-ben

November 15. Anno.

1915 – Az az NHL elődje az NHA 800 dollárban maximalizálja a játékosok fizetését.

1927 – Győzelemmel mutatkozik be a ligában a legendás edző Jack Adams. Pirates–Red Wings 0-6

1928 – Tiny Thompson a liga történetének harmadik kapusa aki shutouttal debütál. Pirates–Bruins 0-1

1938 – A Boston 10 győzelem és 27 döntetlen mellett zsinórban 37. mérkőzésén sem szenvedett vereséget a hosszabbításban. Bruins–Maple Leafs 1-1

1972 – A new york-i Steve Vickers az első játékos a liga történetében, aki újoncként két egymást követő mérkőzésen mesterhármast ér el. Rangers–Flyers 7-3

1973 – Bobby Orr három emberelőnyös gólt mellett négyszer szolgálja ki társait így az NHL történetének első hátvédje aki hét pontot szerez egy mérkőzésen. Bruins–Rangers 10-2

1984 – A Hartford elleni mérkőzés előtt a Philadelphia visszavonultatja Bobby Clarke #16-os dresszét. Flyers–Whalers 6-1

1994 – A HHOF új tagjai Lionel Conacher, Harry Watson, Brian O’Neill, Ted Darling.

2002 – A Tampa játékosa Dave Andreychuk 250. emberelőnyös gólját lövi, amivel megdönti Phil Esposito rekordját. Lightning–Sharks 4-2

HBD – Chris Terreri, John Paul Kelly és Yannick Tremblay.