Jágr 1700. pontja

A cseh szélső nyolcadik játékosként ért ehhez a fantasztikus mérföldkőhöz.

A két negyven feletti veterán Jaromír Jágr és Martin Brodeur vezette győzelemre a New Jerseyt, amely a Nashville-t fogadta. A cseh szélső már a 90 másodpercben megszerezte a vezetést, amivel nemcsak győztes gólt szerzett, de egyben megszerezte jubileumi pontját. A kapuban Brodeurnek mindössze 15 védésre volt szüksége ahhoz, hogy shutoutot érjen el, szám szerint a 123.-at, és ezzel tovább növelje a saját és az NHL-rekordját.

Brad Richards vezetésével újabb győzelmet aratott a New York Rangers és a szezon során először került 50% felé. A Rangers centere a záró harmadban győztes gólt és egy gólpasszt szerzett, aminek a Panthers látta a kárát. A floridai alakulat zsinórban kilencedik mérkőzését veszítette el, a másodikat az új edző, Peter Horachek vezetése alatt.

Michel Therrien edző megszerezte 250. győzelmét, miután csapata négy elbukott mérkőzés után tudott nyerni. A Montreal a New York Islanderst fogadta a mérkőzést pedig személyesen megtekintette Rene Fasel az IIHF elnöke és Vlagyiszlav Tretyak, egykori szovjet kapuslegenda. A kétgólos hazai győzelemért a legtöbbet a Lars EllerAlex Galchenyuk páros tette, mindkét játékos egy góllal és két gólpasszal zárta az estét.

50 percig méltó ellenfele volt az Edmonton a bajnok Chicagónak a United Centerben. 3-3 után azonban jött Marcus Kruger és Duncan Keith és szűk kettő perc alatt eldöntötte a találkozót. A Hawks, amely az utolsó hét mérkőzéséből a hatodikat nyerte, az újabb diadallal továbbra is tapad a Central-divízió listavezetőjére, a Coloradóra.

Arra a Coloradóra, amely a Capitalst győzte le és ezzel a franchise történetének legjobb szezonrajtát tudhatja magáénak 16 mérkőzésen szerzett 28 ponttal. A denveri alakulat a csapatkapitány Gabriel Landeskog két pontjának és Szemjon Varlamov 33 védésének köszönhetően esélyeshez méltóan lépett át aktuális ellenfelén.

A Vancouvers sem tudta megállítani a Kacsákat. Az Anaheim új franchise-csúcsot felállítva a szezonbeli nyolcadik hazai mérkőzését is megnyerte, így egyedüliként a ligában őrzi hazai veretlenségét. A győzelemért Frederik Andersen tette a legtöbbet, a dán kapus 35 lövést hárított és újonc létére az első hat mérkőzését megnyerte. Ilyenre utoljára több mint 20 éve nem volt példa, akkor Damian Rhodes indította a pályafutását féltucat győzelemmel.

A játéknap egyetlen hosszabbítását és büntetőpárbaját a Winnipeg?San José mérkőzés hozta, ahol Andrew Ladd volt a főszereplő. A Cápák hiába uralták végig a találkozót és vezettek három alkalommal is, a Jets a balszélsőnek köszönhetően mindig visszajött a mérkőzésbe. Utoljára kevesebb mint kettő perccel a vége előtt, amikor a Ladd saját maga egyenlített. A mérkőzésen két pontot szerző játékos a szétlövésben is kitett magáért, egyedüliként értékesítette büntetőjét és ezzel győzelemhez segítette csapatát.

Montreal?NY Islanders 4-2 (videó)
G.: Gallagher, Eller, Bournival, Galchenyuk ill. Bouchard, Nelson

New Jersey?Nashville 5-0 (videó)
G.: Jágr, Janssen, Zidlicky, Zajac, Tedenby ill. ?

NY Rangers?Florida 4-3 (videó)
G.: Miller, Dorsett, Richards, Zuccarello ill. Campbell (2), Barkov

Chicago?Edmonton 5-4 (videó)
G.: Saad, Shaw, Bickell, Kruger, Keith ill. Nugent-Hopkins, Jakupov, Perron, Eberle