Magyarország?Románia 5-0

Jó ritmusú edzőmérkőzést játszottunk a minden tekintetben komoly hátrányban lévő, de végig lelkesen és a lehetőségekhez mérten szervezetten játszó vendégekkel.

Megtörténtek a beígért cserék a magyar keretben. A kapuban Bálizs Bence kezdett, Rajna Miklós pedig a kispadon. Románia 22 fős szelektjében 20 székely fiatal kapott helyet. A védelemben Nagy Richárd és Hetényi Péter kapott helyet Pozsgai Tamás és Szirányi Bence helyett. A csatársorban Németh Attila, Miskolczi Márk és Tóth Adrián játszott, míg Mihály Árpád, Sikorcin Ladislav és Kovács Csaba pihent.

Az első percben két nagy magyar helyzet maradt ki, és a 64. másodpercben Vas János révén meg is szerezte a magyar válogatott a vezetést. Ruczuj Gellért a kapott gól ellenére jól állt bele a meccsbe, tartotta válogatottját, míg lehetett, de az első sor akciója végén Ladányi Balázs fonákkal emelte be a második magyar gólt. Nem lőttünk többet, mert az óriási fölényben nem voltunk elég gólra törőek, sokszor a látványra mentünk az egyszerűség és a hatékonyság helyett. Mindkét oldalon kimaradt egy-egy emberelőny. Az első húsz perc laza, könnyed szórakozást hozott, a vb-felkészülés szempontjából nem túl hatékony, ámde önbizalom-növelő mérkőzésnek ígérkezett ez.

HUNROM

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A második harmadban közelebb került egymáshoz s két csapat játéka. A romániai csapat összeszedetten védekezett, és a megszerzett korongokból építkezni is próbált. Folydogált a mérkőzés a saját medrében, amikor is Somogyi Balázs és Nemes Benjámin nyomta meg a letámadást, és végül utóbbi passzából előbbi lőtte a harmadik gólunkat a 29. percben. Metcalfe után Nemes is az első pontját szerezte ezen a meccsen a válogatottban. Úgy tűntr, Magosi Bálint kivált a játékból, így a gól után újra megkeverte a sorokat Sille Tamás edző, Nemest tette Vas János és Metcalfe mellé, és ennek újabb gól lett az eredménye. A fiatal center egy perc alatt két akcióban is jól játszott Vashoz, és a harmadik ilyen passz után a Rouen bombaformában játszó magyarja Hüffnert találta meg, a fellépő újvárosi bekk pedig a negyedik gólt szerezte a meccset és címeres mezben az elsőt pályafutása során. A félidőben Rajna váltotta Bálizst, és néhány perccel később Dumitru a hálónkba is lőtte a korongot, a vendégek szerencsétlenségére egy felesleges sípszó után. A derék zebra azt hitte, Rajna már birtokolja a korongot. Maradt tehát a 4-0.

A harmadik harmadban is veszélyt alakított ki az első sor az első cserében, és ezúttal ez gólt is ért. Ruczuj kötényben benyelte Sofron István lövését, ez volt a vendégkapus első hibája a meccsen. 5-0 a 41. percben. Csöndben csordogált a mérkőzés. A hazai oldalon hiányzott a koncentráció, a vendégek pedig jól védekeztek és néhányszor bátran támadtak is. Persze továbbra is sokkal több magyar lehetőség adódott a kapuk előtt, de az újabb gól nem jött. A közönség többperces hullámzása közben szép csendben lecsorgott a hátralévő játékidő. A mérkőzés legjobb játékosa Bartalis István csapatkapitány lett, míg a másik oldalon is a C betűs, Bors Huba kapta az elismerést.

A mérkőzésen néhány romániai gólszerzési lehetőségen kívül végig dominált a magyar csapat, de nyilvánvalóan nem ez a szint, amely ellen készül Rich Chernomaz csapata a szezonban. A pénteki mérkőzés sokkal mérvadóbb volt, és minden bizonnyal a vasárnap este az ukránok ellen esedékes találkozó is összetettebb képet mutat majd a magyar válogatott tudásáról. Érdemes lesz kilátogatni erre is a Jégpalotába. Két nap után két győzelemmel vezetjük az EIHC-torna tabelláját, külön öröm, hogy 125 perc alatt mindössze egy gólt kaptunk.

Románia

0-5 (0-2, 0-2, 0-1)

Magyarország

EIHC, Négy Nemzet Torna, Budapest. Játékvezetők: Pochucky, Gluhovszkij, Székely, Németh
Ruczuj (Tőke) K Bálizs, 30:17-től Rajna
Bors, Mastaleriu, Bíró O., Fodor Cs., Gliga 1 Kiss D., Gőz, Ladányi, Sofron, Bartalis
Kósa, Péter L., Bíró G., Bíró M., Bíró T. 2 Varga A., Orbán A., Metcalfe, Vas J., Magosi
Gecse, Tamás N., Bálint Zs., Péter Zs., Imecs 3 Nagy R., Hüffner, Somogyi B., Gröschl, Nemes
Salló, Hodos, Molnár Z., Dumitru,Farkas T. 4 Hetényi P., Hegyi Á., Németh A., Miskolczi M., Tóth A.