Sofron és Nagy is betalált

Mindkét magyar játékos csapata nyert, akárcsak Vas Mártonék. Háriéknak viszont nem jött be a kapuslehozatal.

Sofron Istvánék Düsseldorfba látogattak a német bajnokság pénteki fordulójában. Harminc perc alatt eldöntötték a mérkőzést, hiszen ekkor már 3-0-ra vezettek, az első gólt a magyar csatár lőtte emberelőnyből. A 36. percben a hazaiak szintén emberelőnyből szépítettek, de a harmadik játékrész elején erre is volt válasza a Krefeldnek. Nem sokkal később a Düsseldorf megszerezte ugyan második gólját, de tovább már nem tudtak zárkózni, sőt, amikor a mérkőzés utolsó perceiben lehozták kapusukat, Sofronék ismét betaláltak, 5-2-re nyerve a meccset. A mérkőzésről készült összefoglaló megtekinthető az alábbi linken, Sofron gólja 1:01-től látható.

Szintén betalált Nagy Gergő, aki az észak-amerikai CHL-ben szereplő Quad Cityben volt eredményes. A múlt heti két szoros mérkőzés után ezúttal simán nyertek a St. Charles ellen, Nagy csapata második gólját szerezte a 26. percben, Sofronéhoz hasonlóan ez is emberelőnyös szituációból született. A végeredmény 6-1 lett.

Nagy Gergo Quad

Hári Jánosék a Blues otthonában szenvedtek vereséget a finn élvonalban. A gólszegény találkozón a gólok többsége üres kapura esett, hiszen a hazaiak az első harmadban megszerezték a vezetést, majd a mérkőzés hátralévő idejében sikeresen őrizték minimális előnyüket. Az 59. percben a HIFK lehozta kapusát, ám ebből a Blues növelte előnyét. Ez nem szegte kedvét a vendégeknek, továbbra is hat mezőnyjátékossal rohamoztak, amiből a Blues megszerezte második üreskapus találatát, kialakítva a 3-0-s végeredményt.

Hári Jánossal a héten háromoldalas nagy interjút közölt a legnagyobb finn sportlap, az Urheilulehti. A magyar hokis neve a címlapon is szerepel, az újság belső hasábjain pedig hosszabb interjút közöltek, több képpel. Az Urheilulehti a világ második legrégebben kiadott sportújságja az olasz La Gazetta dello Sport után, 1898 óta jelenik meg.

Vas Mártonék újabb fölényes győzelmet arattak. Azok után, hogy egy hete 10-2-re verték idegenben a Grefrathert, pénteken hazai pályán fogadták őket, aminek 18-0-s kiütés lett a vége. Vas Márton két asszisztot adott.

Megszerezte szezonbeli harmadik győzelmét az NAHL-ben szereplő Minot csapata, miután hazai pályán 4-2-re nyertek a Brookings ellen. A vendégek szereztek vezetést az első harmadban, ám a Minot a második harmad elején nem egészen 10 perc alatt három gólt ütve megfordították a mérkőzést. Emberelőnyben ugyan egy gólra feljött a Brookings a 33. percben, de a hazaiak még a második harmad vége előtt visszaállították a kétgólos különbséget és mivel az utolsó játékrészben nem született gól, így a meccset is megnyerték. Nagy Krisztián pontot nem szerzett.

Az ECHL-ben 6-4-re kikapott a Toledo a Kalamazoo Wings otthonában, Kóger azonban ezúttal sem játszott. 3-1-re nyert a Tappara a finn élvonalban, de Hetényi Zoltánt ezúttal nem nevezték a meccsre.