Vas János volt a döntő különbség

A Rouen caeni vendégjátékán a magyar csatár egy gólt és három asszisztot szerzett, kapott gólnál nem volt jégen. Háriék, Hetényiék és Hentesék viszont kikaptak.

Több nagy csapat is elvérzett a Francia Kupa második körében, ahol a legjobb 16 közé kerülés volt a tét. A legnagyobb meglepetés a Grenoble hazai pályán elszenvedett bukása volt a szintén első ligás, de jóval alacsonyabban rangsorolt, idén lejátszott öt bajnoki mérkőzéséből ötöt rendes játékidőben elbukó Gap ellenében. De a Ligue Magnus-be igyekvő, egyelőre azonban másodosztályú Lyon is idegenben győzte le az első ligás Chamonix-t és a Brest is kikapott a Nantes-tól. Mint megírtuk, Gőz Balázsékat pénzügyi fegyelmezetlenségek miatt kizárták a kupából, ami azzal is járt, hogy páratlan számú lett a mezőny, ezért a szövetség úgy döntött, a Széliggel felálló Briancon a címvédő jogán automatikusan kvalifikálja magát a legjobb 16 közé.

Vas Jánoséknak is meggyűlt a bajuk a Caennel, de a magyar csatár 4 pontjának is köszönhetően végül 6-4-re győztek. Hiába szerezte meg a vezetést a Rouen a második percben, az első harmad végéig három gólt is kaptak, így kétfás hazai előnyről kellett felzárkózniuk. Ez sikerült is nekik, hiszen az ezt követő bő félórában nem kevesebb, mint öt alkalommal gyúlt ki a találatot jelző piros lámpa a hazaiak kapuja mögött. A hatodik vendégtalálat után 12 másodperc alatt szépített a Caen, de többet már nem tudott faragni a hátrányából, pedig egy percig kettős előnyben is támadhattak, maradt a 6-4. Vas az első, a harmadik és a hatodik gólnál adott passzt, az ötödiknél ő maga volt eredményes. Teljesítményének értékét tovább növeli, hogy egy kapott gólnál sem volt jégen, így +4-gyel zárta a találkozót.

Vas Janos

Kiadós verést kapott viszont Hári János csapata, a HIFK a Karpat otthonában. Különösen a második harmadot rontották el a vendégek, amikor hat perc alatt három gólt is kaptak, ráadásul mindet egyenlő létszám mellett. Mivel az első és az utolsó harmadban ezeken kívül még becsúszott egy-egy emberhátrányban bekapott találat is, így végeredményben 5-0-s vereséget szenvedtek Háriék. A magyar válogatott csatára a második sor centereként lépett pályára.

Hiába vezetett kétszer is a Tappara a JYP otthonában, hosszabbításban kikapott 3-2-re. A vendégek már a 75. másodpercben megszerezték a vezetést, amit a hazaiak a 30. Percben emberelőnyből egyenlítettek ki. Egy késleltetett kiállítás alatt azonban öt perc múlva már ismét Hetényi Zoltán csapatánál volt az előny, amit a 48. percig tudtak őrizni, ekkor másodszor is kiegyenlített a JYP. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben 35 másodperccel a vége előtt a mindent eldöntő találatot is bevitték a hazaiak. A magyar kapus a kispadon kapott helyet.

Hentes Kristófék vereséget szenvedtek a svájci másodosztály legtöbb ex-szovjet tagállamban született játékost foglalkoztató klubjának otthonában. A HC Red Ice keretében ugyanis három kijevi, egy moszkvai, egy permi és két rigai születésű játékos található. Közülük ugyan csak a Sirokovs-testvérek szereztek pontot (egy gólt és egy asszisztot), de ez is elég volt ahhoz, hogy 4-2-re győzzenek a GCK Lions ellen. Hentes még nem játszott.