Vas János duplázott, csapata 10-0-ra nyert

Széligék és Bartalisék is nyertek, Háriék, Gőzék, Hetényiék viszont kikaptak, de kapusunk újra parádézott. Sofron korán kiszállt a DEL-meccsből.

A Krefeld a Wolfsburgot fogadta a tévés közvetítés miatt egy nappal korábbra hozott találkozón. Hiába telt el mindössze 18 óra az előző meccs befejezése óta, Sofron Istvánék az első harmad utolsó percében kettős emberelőnyből vezetést szereztek. Éppen hogy lejárt a második emberelőny a 22. percben a magyar válogatott csatárát 5+20 perces büntetéssel sújtották a játékvezetők. Armin Wurm, az ellenfél hátvédje elvesztette egyensúlyát és elesett, a nagy sebességgel érkező Sofron már nem tudott kitérni az ütközés előtt, amely így szabálytalan hátulról lökésnek minősült. A Krefelf azonban nem csak hogy kivédekezte az ötperces hátrányt, még gólszerzési lehetősége is akadt. A gól végül később, a mérkőzés felénéél született, amivel már 2-0 volt a hazaiaknak. A harmadik harmadban tovább növelte előnyét a hazai csapat. A vendégeknek az 53. percben csak a szépítésre futotta az erejükből, így 3-1-re nyertek a hazaiak.

A Ligue Magnus ötödik játéknapján a Rouen a Villard de Lans csapatát fogadta. A hatodik percben Julien Desrosiers, a hazaiak QMJHL-ben nevelkedett, francia válogatott csatára, aki eddig 350 francia bajnoki 600 pontot termelt, jelezte, hogy bombaformában van, ugyanis 45 másodperc alatt duplázott. Öt perccel később Vas János villant, Desrosiers is passzt adott hozzá, így az első húsz perc végén már 3-0 volt az állás. Desrosiers aztán a következő harmadban még háromszor volt eredményes, csapata összesen négyszer. Mivel a harmadik harmadot sem úszták meg 3-0 alatt a vendégek, közte egy újabb Vas-találattal, így 10-0-ra nyert a Rouen. Desrosiers 5+1-gyel, Vas János két góllal zárt.

Szélig Viktoréknál csak az első sor volt hasonlóan eredményes, így ők szerényebben, “csak” 5-0-ra nyerték hazai meccsüket az Amiens ellen. A mérkőzés forgatókönyve nem volt túl bonyolult: hol a kanadai csapatkapitány, Marc-André Bernier hozta kihagyhatatlan helyzetbe az új szerzemény, amerikai Denny Kearney-t, hol megfordítva történt. Gőz Balázsék nem jártak ilyen szerencsével, akik hazai pályán szenvedtek vereséget a Chamonix-től, amely csapat már a ligakupában is megkeserítette a dolgukat. Szombaton az első harmad elején egy emberelőnyt kihasználva szerezték meg a vezetést a vendégek, amit a harmadik harmadban megtoldottak még eggyel. A Morzine-nak csak a szépítésre futotta három perccel a vége előtt, egyenlíteni már nem sikerült, maradt az 1-2. Gőz a vereség ellenére +1-gyel zárt.

Nem sikerült a szombat Hári János csapatának sem. A HIFK a Lukko otthonába látogatott, ahol a hazaiak nem voltak túl előzékenyek a fővárosi csapattal szemben, 25 perc alatt öt góllal terhelték meg Háriék ketrecét. A harmadik harmadra rendezte sorait a HIFK és nyilván a Lukko sem erőltette már nagyon a támadásokat, így két gólt tudtak faragni a hátrányból, 5-2 lett. Hári nem szerzett pontot.

Péntek után hiába védett szenzációsan szombaton is Hetényi Zoltán, a LeKi mégis kikapott a Hokki otthonában. Pedig nagyon jól kezdtek a vendégek, hiszen a 29. percben már 2-0-ra vezettek. A hokiban azonban sosem lehet hátradőlni, egymás után jött két kiállítás, amiből két gólt szereztek a hazaiak, így a 34. percre már újra egyenlő volt az állás. Az 50. Percben vezetett először a mérkőzés folyamán a Hokki, majd egy perccel a meccs vége előtt üres kapura is betaláltak, kialakítva a 4-2-es végeredményt. Hetényi 34 lövést kapott, amelyeket 91% fölötti hatékonysággal védte, ezzel beválasztották a meccs három legjobb teljesítményt nyújtó játékosa közé.

Bartalis István csapata, a Troja/Ljungby hazai pályán intézte el 2-1-re a Division 1-ből idén feljutott Björklöven csapatát. A Troja szerzett vezetést az első harmadban, amit a vendégek a mérkőzésen felénél egyenlítettek ki. A Troja egy másodperccel a harmad lefújása előtt azonban visszavette a vezetést. A harmadik harmadban mindent megtettek a csapatok a gólszerzésért, ám mindkét kapus bombaformában, 95, illetve 96% fölötti hatékonysággal védett, így az eredmény már nem változott, maradt a 2-1. Bartalis pontot nem szerzett, sem kapott, sem lőtt gólnál nem volt a jégen.

Langenthalban közel 62 percet kellett várni a mérkőzés első góljára, de ezt a vendég GCK Lions szerezte, így nyert 1-0-ra. Hentes Kristóf továbbra sem játszott.

Nagy Krisztián csapata, a Minot, péntekhez hasonlóan szombaton is 3-0-s vereséget szenvedett hazai pályán az Aberdeen csapatától a második számú amerikai juniorligában, az NAHL-ben. A magyar csatár azonban ezúttal nem játszott.