Vas János győztes gólt lőtt

Továbbra is jól szerepelnek a magyar játékosok csapatai a francia élvonalban, az első négyben van Vas, Szélig és Gőz is.

Széligék idegenben győzték le a Ligue Magnus tavalyi döntősét, az idén még veretlen Angers-t. A hazaiak szereztek vezetést a negyedik percben. A Briancon azonban a második harmadban egyenlített, majd a harmadikban a vezetést is átvette, amit már nem is engedett ki a kezéből. A végeredmény 2-1 lett, nagyon fontos két ponttal lettek gazdagabbak Széligék. A Chamonix 2-1-re is vezetett a Rouen ellen az első harmad végén, ám a hazai pályán játszó címvédő a második harmadban egyenlített, a harmadikban pedig három gólt ütve fölényesen nyert. Vas János a meccset eldöntő harmadik gólt szerezte, elévülhetetlen érdemeket szerezve csapata győzelmében. A végeredmény 5-2 lett, a magyar csatár +1-gyel zárta a találkozót. Folytatja menetelését a Morzine/Avoriaz is. Ezúttal a Strasbourg volt az áldozat, amely hazai pályán kapott ki 4-2-re. A bajnokságot veretlenül vezeti a Rouen a szintén hibátlan Grenoble előtt, a Briancon a harmadik, a Morzine a 4.

Hári János csapata, a HIFK büntetőkkel nyert a Lukko ellen. Az első és a második harmadban emberelőnyből voltak eredményesek Háriék, de mindkétszer kiegyenlített az ellenfél. Mivel sem a harmadik harmad, sem a ráadás nem hozott döntést, maradtak a büntetők, amit a HIFK nyert meg, így alakult ki a 3-2-es végeredmény.

Hetényiék 3-0-ra nyertek a Blues ellen. A magyar kapus ezúttal is a cserepadon kapott helyet.

Nagy Krisztián csapata, a Minot 3-2-re kapott ki a második számú amerikai juniorbajnokságban, az NAHL-ben. Nagy sérülése miatt továbbra sem játszott.

Cimkék: , , , , , , , , , , , , , ,