A St. Louis kiütötte a Floridát

A Blues nagyon elhúzta a Panthers nótáját, hétszer szólalt meg a hazai gólt jelentő kürt.

Jaden Scwartz Gordiw Howe-mesterhármast ért el, Brendan Morrow megszerezte 250. gólját, ám a mérkőzés legjobbja Jaroslav Halak volt. A szlovák hálóőr karrierje 26. hibátlan mérkőzésén van túl, amiből 17-et a St. Louis mezében ért el, ezzel új franchise-rekordot ért el, megdöntve ezzel Glen Hall csúcsát.

A Bruins hátvédjei öt pontot szereztek, közte két emberelőnyös gólt Krug és Chara révén, így elévülhetetlen érdemeket szereztek a Detroit 4-1-es legyőzésében. A tavalyi playoff nagy felfedezettje, Torey Krug ezzel megszerezte karrierje első alapszakaszbeli találatát.

Kanadai rangadót rendeztek Torontóban, ahová az Ottawa látogatott. 2-2-es első játékrész után a második húsz perc közepén 15 másodperc alatt két gólt kaptak a hazaiak, amire azonnal reagált Randy Carlyle vezetőedző, lehozta az addig bizonytalankodó Reimert, és Berniert küldte a helyére. A csere remekül sikerült, Bernier új erőt a csapatnak, a Leafs kiharcolta az egyenlítést, majd szétlövés után a győzelmet is.

Torontóhoz hasonlóan Columbusban is a szétlövés döntött a hazaiak javára, ahol a New York Islanders vendégszerepelt. A Szigetlakók az első 20 percben kétgólos előnyre tettek szert, amit a Blue Jackets a záró harmadban alig több mint négy perc alatt egyenlített ki. A rávezetések első köre 1-1-es döntetlennel zárult, a negyedik párban azonban eldőlt minden, amikor Josh Bailey kihagyta, Cam Atkinson belőtte, ami a Jackets első sikerét jelentette a szezonban.

A Montreal megszerezte az első győzelmét, a Philly ellenben még mindig pont nélkül áll. A Habs legjobbja ezúttal is a Lars Eller volt, a dán center a nyitófordulóban szerzett három pontja mellé most kettőt gyűjtött egy gól és egy gólpassz formájában.

A nyitóforduló után ismét eredményes volt a pittsburghi CrosbyKobasew duó, így nem meglepő, hogy vezetésükkel a Pingvinek simán győztek a Sabres ellen. A Buffalo az újabb kudarccal már a harmadik vereségét szenvedte el, pont nélkül áll, márpedig ilyen rossz kezdést 15 éve nem produkáltak Vanekék.

A bajnok hiába vezetett hazai jégen két góllal 50 percig, hiába volt a kapura lövési arány 39-16, végül büntetőlövések után vereséget szenvedett. A Lightning kevesebb mint két perc alatt egalizált St. Louis és Purcell révén, majd a szétlövésben az egyetlen találatot szerző Valtteri Filppula által a győzelmet is elkönyvelhették.

A Dallas szűk 2-1-es diadalt aratott, ahol a győztes találatot a pályafutása második meccsén is eredményes Alex Chiasson lőtte. Ezzel Mike Modano után Chiasson lett a Stars történetének második újonca, aki pályafutása első két mérkőzésén egyaránt betalált az ellenfelek kapujába.

2-0-ra és 3-1-re is vezetett az Anheim, mégis csak a hosszabbításban tudta eldönteni a mérkőzést Minnesotában. A Kacsák győztes találatát öt másodperccel az extra játékidő letelte előtt az a Mathieu Perreault szerezte, aki először volt eredményes az Anaheim színeiben. Ez volt a Ducks történetében a második eset, hogy egy játékos a hosszabbításban szerezze az első gólját a csapat színeiben, 1993. december 12-én Jarrod Skalde volt hasonlóan eredményes a St. Louis ellen.

Az Oilers megszerezte ugyan a vezetést Vancouverben, de a hazaiak a második játékrész közepéig öttel válaszoltak, korán eldöntve a találkozót. A vége 6-2 lett, ezzel Tortorella mester első győzelmét ünnepelhette a Canucks kispadján, a három gólpasszig jutó Henrik Sedin volt a legjobb.

Tomás Hertl két és Patrick Marleau egy góljával már a 13. percben a 3-0-ra vezetett a San Jose a Phoenix ellen. A három korai gól rányomta a bélyegét a mérkőzésre, a Prérifarkasoknak csak egy szépítő találatra tellett Oliver Ekman-Larsson révén a második harmad végén. A kétgólos különbség azonban visszaállt háromra, amikor Logan Couture 25 másodperccel a vége előtt negyedszer is bevette a Coyotes kapuját.

Boston?Detroit 4-1 (videó)
G.: Krug, Marchand, Caron, Chára ill. Zetterberg

Toronto?Ottawa 5-4 (videó)
G.: Raymond, Kadri, Lupul, van Riemsdyk ill. Turris, Conacher, Cowen, Spezza

Montreal?Philadelphia 4-1 (videó)
G.: Gionta, Eller, Gallagher, Bourque ill. Lecavalier

NY Islanders?Columbus 2-3 (videó)
G.: Visnovsky, Moulson ill. Letestu, Foligno