Bartalis mentette hosszabbításra a meccset

Sofronék kikaptak, Háriék pontot mentettek, Vas Mártonék idegenbeli szezonnyitójára 500 frankfurti szurkoló kísérte el a csapatot.

A Krefeld hazai pályán szenvedett vereséget a Köln csapatától. Az első harmadban a vendégek szereztek vezetést, amit a mérkőzés felénél előnyből egalizáltak Sofronék. A harmad végét elrontotta a Krefeld, ami gólokban ugyan nem mutatkozott meg, de az utolsó két és fél percben három kiállítást is összeszedtek, kettőt az utolsó percben, így 1 perc kettős előnnyel kezdték a záró periódust Uwe Krupp tanítványai. Nem is teketóriáztak sokat, a kékvonalon letáborozó, Tjarnqvist és Holmqvist alkotta svéd nehéztüzérség 37 másodperc alatt megoldotta a feladatot, amivel ismét vezetett a Köln. A maradék szimpla fórt ügyesen védekezték ki Sofronék, és annak letelte után fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását a nagyon masszívnak tűnő Köln ellenében is. A kihagyott helyzetek után egy kontrából hárman indultak meg két krefeldi védővel szemben és tökéletesen kijátszott szituáció végén el is dőlt a mérkőzés, 3-1-re nyertek a vendégek. Sofron ezúttal nem szerzett pontot.

Hári Jánosék pontot raboltak az Ilves otthonában. Góltalan első harmad után a mérkőzés felénél, Hári kiállítását követően, emberelőnybe került az Ilves, amit a világ szinte összes jelentős bajnokságát megjárt kanadai csatár, Corso révén a 33. percben ki is használtak a hazaiak. Tíz perc múlva, a harmadik játékrész elején viszont Háriék kerültek létszámfölénybe, amiből 23 másodperc alatt egyenlítettek is. Ezt követően több gól sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem esett, a rávezetésekben pedig az Ilves volt a szerencsésebb, így 2-1-es hazai győzelemnek örülhetett a majd’ hétezer hazai néző.

Bartalis pontokat mentő gólt szerzett csapata hazai mérkőzésén az Almtuna ellen a svéd második számú ligában. Az Almtuna kezdte jobban a meccset, már 84 másodperc elteltével vezettek. Sőt, a 25. percben megduplázták előnyüket. A Troja tíz perc múlva egy gólra zárkózott, a harmadik harmadra teljesen nyílttá téve a küzdelmet. Csakhogy a záró felvonásban majdnem 15 percig nem esett gól, ekkor villant a magyar csatár és egalizált, hosszabbításra mentve a mérkőzést. A ráadás nem döntött, így sorozatban harmadik mérkőzésükön készülődhettek rávezetésekhez Bartalisék. Eddig kétszer nem jártak sikerrel, úgyhogy épp itt volt az ideje, hogy megtörjön a jég, ami meg is történt, 3-2-re nyertek Bartalisék. A magyar szélső 9 mérkőzés után 2+1 ponttal áll a kanadai táblázaton. Bartalis aktuális gólját itt tekinthetik meg, öröm nézni ezt az akciót, amely tőle indul a saját kapunál egy korongszerzéssel.

Vas Mártonéknak jól sikerült a szezonnyitó a német harmadosztályban. Tim Kehler vezetőedző a Herner EV elleni idegenbeli meccs előtt a csapathonlapnak azt nyilatkozta, hogy az utolsó héten is nagyon kemény fizikai alapozás zajlott a csapatnál, így nem várja, hogy játékosai topformában kezdjék a küzdelmeket, de ez nem is baj, hiszen fokozatosan akarnak belelendülni és a bajnokság végére kell a csúcsformát időzíteni. Természetesen nem a negyedosztályú bajnokságból idén felkerült kiscsapat lesz Kehlerék legnagyobb ellenfele a DEL2-be való feljutásért folytatott harcban, ettől a függetlenül a bajnoki rajt jól sikerült. Mert bár 40 percnyi játék után mindössze 3-2-re vezettek Vasék, az utolsó játékrészben sikerült átgázolni ellenfelükön, aminek a vége fölényes, 7-2-es vendégsiker lett. Vas pontot nem szerzett, érdekesség hogy a nyitányra mintegy 500 frankfurti szurkoló kísérte el csapatát a 250 km-re levő Ruhr-vidéki városba. Az összefoglaló:

Hentes továbbra sem játszott, de csapata 2-2-es döntetlen után csak büntetőkkel kapott ki az Ajoie otthonában. A végeredmény 3-2 lett a hazaiaknak.

Nagy Krisztián szintén sérült, csapata 3-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Wenatchee csapatától a második számú amerikai juniorligában, az NAHL-ben.

Cimkék: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,