A Dunaújváros Újpesten javíthat

A Dab.Docler hétfőn nem előzte meg a Brassót, kedden viszont megteheti.

Az UTE–Dab.Docler találkozót eredetileg szeptember 29-én játszották volna, ám az újpestiek labdarúgó-mérkőzése miatt két nappal elhalasztották. A dunaújvárosiak hétmeccses győzelmi sorozata hétfőn megszakadt az Érsekújvár ellen, így bizonyítási vággyal telve lépnek jégre a Megyeri úton. Az újpestiek öt idegenbeli mérkőzés után játszanak újra otthon, eddigi két hazai meccsükön nem szereztek pontot. A két csapat idén egyszer találkozott már, akkor Dunaújvárosban 6-0-ra nyertek az Acélbikák.

DABUTE

Fotó: Mudra László (dabdocler.hu)

UTE–Dab.Docler 1-5

Alacsony színvonalú mérkőzésen megszerezte a kötelező győzelmet a DAB és ezzel visszavette a vezetést a MOL Liga élén.

Hamar vezetést szereztek a vendégek, hiszen Azari már a harmadik percben betalált Hajek kapujába. A gól után is lendületben maradtak Stephan Lundh tanítványai, az újabb találat azonban csak nem akart megszületni. Végül az első harmad végén Ladányi lőtt a kapu közvetlen közeléből védhetetlenül, amivel egy másodperccel az első szünetet jelző dudaszó előtt kettőre növelte csapata előnyét. A második harmad szintén gyors újvárosi góllal indult, Somogyi lódult meg a jobbszélen egy védővel a nyakán, és bár Hegyi Ádám Zoltán biztosított kíséretet az akcióhoz, a tízes maga fejezte be az akciót. Ezzel egy kicsit csendesebb mederbe ért a mérkőzés, az Acélbikák nem erőltették túlságosan a góllövést, utolsó passzaik általában vagy nem voltak elég pontosak, vagy elég gyorsak, az újpestiek szórványos támadásainál pedig Kalnins stabilan állta a sarat, így a harmadban több gól nem született. Nem úgy a harmadikban, amelyben két perc után Pichler révén a hazaiak szépítettek. Somogyi azonban 101 másodperc múlva visszaállította a háromgólos különbséget. A harmad felénél Galanisz is eredményes volt, ezzel alakult ki az 5-1-es végeredmény.

Győzelmével a Dab.Docler újra vezeti a MOL Ligát, bár az Érsekújvár egy meccsel kevesebbet játszott

Amíg egy gólt lövünk, nem nyerünk meccset

Ancsin János továbbra is a gyenge támadójátékban látja csapata sikertelenségének okát. Edzői nyilatkozatok az 1-5-re végződött UTE–Dab.Docler mérkőzés után.

Ancsin János (UTE): Amíg nem lőjük be a helyzeteinket, addig ilyen eredmények fognak születni. Amíg egy gólt lövünk, nem nyerünk meccset, így felesleges a kapott gólokról beszélni. Amíg három-négy gólt nem tud lőni egy csapat, nem lehet győzelemről beszélni, kivéve egy-egy esetet. A játékunk ugyan már valamivel jobb, de az eredmény ugyanaz, igazából mindegy, hogy 0-6 vagy 1-5 a vége.

Stephan Lundh (Dab.Docler): A mai meccs nem nagyon ígérkezett ijesztőnek számunkra, mindenki tudta, hogy nyernünk kell. Az UTE ebben a szezonban gyengélkedik, mi pedig általában jól játszunk és nyerünk. Ugyanakkor nehezítette a dolgunkat, hogy tegnap egy nehéz meccsünk volt, de úgy gondolom, ma mindenki jól tette a dolgát, keményen játszottunk, és szép gólokat lőttünk.

Erste Liga, Megyeri út, 137 néző. Játékvezetők: Mayer, Nagy, Somos, Vas.

Az UTE–DAB videón

A Dab.Docler videósa, Maczkó Márk elkészült a keddi MOL Liga-mérkőzés összefoglalójával.