Sofronék ismét kikaptak

A pénteki ingolstadti vereség után ezúttal hazai pályán, az Augsburg ellen szenvedett vereséget a Krefeld. Pedig jól kezdtek Sofronék, hiszen az első harmadban több, mint kétszer annyit lőttek kapura, mint ellenfelük, de ezekből csak egy gól született, az 5. percben. A második harmadban feljött az Augsburg, kiegyenlítettebb lett a játék képe, gólt azonban egyik csapat sem tudott lőni. A harmadik harmad ötödik percében egyenlített az Augsburg, majd másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt emberelőnybe kerültek, amit 59:51-nél be is ütöttek, így kilenc másodperccel a vége előtt szerzett góllal 2-1 arányban a mérkőzést is megnyerték, a kilátogató négyezer néző legnagyobb bánatára. Sofron pontot nem szerzett. Hat mérkőzés után ez volt a második veresége a Krefeldnek, harmadikok a tabellán.

Vas Mártonék vasárnap játszották utolsó felkészülési mérkőzésüket, melyen hazai pályán 5-1-re verték a szintén harmadosztályú Duisburgot. Helyszíni beszámolók szerint már az első harmadban nyomasztó fölényben játszottak a hazaiak, a 9. percben meg is szerezték a vezetést, azonban ezt követően a legnagyobb helyzetek is kimaradtak, így 1-0-val mentek az első szünetre a csapatok. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy remekül zárt a frankfurti védelem, a vendégek mindössze háromszor találták el a kaput, igaz, ebből az egyik így is átjutott a kapuson, Vas Márton utolsó utáni emberként mentette meg csapatát a góltól. A második harmadban maradt a játék képe: a Löwen dominált, de hadilábon állt a gólszerzéssel, ez a játékrész 1-1-es döntetlent hozott. A 47. percben kettős előnybe került a Frankfurt, amiből két gólt is szereztek, majd az 53-ban is betaláltak, ezzel alakult ki az 5-1-es végeredmény. Vasék pénteken kezdik meg a bajnokságot, első mérkőzésükön a Herne otthonába látogatnak.

Fekete Dániel csapata, a VEU Feldkirch szombat után vasárnap is győzött, ezúttal az SV Kaltern otthonában. A gólzáporos meccsen összesen tíz gól esett, amiből nyolcat ütöttek a vendégek, így végül 2-8 lett a véégeredmény. A hazaiak keretbe foglalták a mérkőzést, hiszen a 3. percben ők szereztek vezetést és az 58.-ban a második góljukat is meglőtték. Közte a Feldkirch lőtt három gólt egyenlő létszám mellett, négyet szimpla, egyet dupla emberelőnyből. Fekete nem szerzett pontot. Ezzel három forduló után továbbra is veretlen a Feldkirch, mindössze egyetlen pontot vesztettek, amivel másodikak a tabellán.

Cimkék: , , , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO