Máris három csapat verseng a 4. helyért

Vasárnap két meccsel folytatódik a MOL Liga. A Brassó megerősítheti vezető helyét, de a Miskolcnak is nagyon kell a pont, ha nem akar lecsúszni a rájátszást érő negyedik helyről. A HSC és az FTC helyet cserélhet egymással az 5. és a 6. helyen.

Nagyon jó érzés megszokni, hogy idén szinte nincs tét nélküli találkozó a MOL Ligában. Az edzők elmondása szerint a pénteki forduló két erdélyi mérkőzésén a gyengébben játszó csapatok nyertek, sem Gál Sándor, sem Greg Lindqvist nem volt megelégedve a mutatott játékkal. Vasárnap elsőként a HSC javíthat, de feltehetően kevésbé bánná a mester a kevésbé szemkápráztató játékot, ha sikerül begyűjteni a három pontot. Pénteki győzelmével elmozdult ugyan a történelmi mélypontot jelentő hatodik helyről a Csíkszereda, azonban továbbra is közvetlen veszélyben van, ráadásul éppen a hatodik helyen tanyázó Fradit fogadja. Az FTC egy hárompontos győzelemmel visszaelőzhetné a HSC-t.

Mindkét csapat nagy szerencséje, hogy minden korábbinál sűrűbb a mezőny, így kis szerencsével akár a rájátszást érő negyedik helyre is feljöhetnek, igaz, a jelenleg negyedik Miskolc egy meccsel kevesebb meccsnél jár. Kérdés, hogy a hiányzó Trancát, Beczét és Papp Szabolcsot hosszú távon is sikerül-e helyettesítenie a szakvezetésnek, illetve hogy ezeket a kritikus heteket hány elveszített ponttal vészeli át a szeredai csapat. A Ferencváros nagyon biztató teljesítményt nyújtott pénteken, elképesztően nagy pech kellett ahhoz, hogy az utolsó másodpercben kikapjon. Hakan Nygren és Dobos Tamás legénységének azonban túl kell tennie magát az átélt csalódáson, csak akkor lehet esélye javítani a hazai pályán játszó HSC-vel szemben.

FTCHSC

Ide vonatkozó hír, hogy kedden délben megműtötték Tranca Dániel vállát. A beavatkozásra a székesfehérvári kórházban került sor. Miután elmúlt a láza és teljesen rendbe jött a műtét után, csütörtökön hazaengedték, és még aznap haza is érkezett Csíkszeredába. “3-4 hét múlva kell visszamennem egy vizsgálatra, és ha addig minden jól megy, akkor utána kezdhetem el a rehabilitációt” – nyilatkozta a fiatal csatár a Jégkorongblognak. Hozzátette: jelenleg még nem lehet pontosan megmondani, mikor térhet vissza a jégre.

Éppen mert ilyen elszánt üldözőkkel áll szemben, a Miskolcnak is úgy kell a három pont, mint egy falat kenyér. Travis Young csapata jelenleg negyedik, de minimális, két pont és egy meccs előnye van a hatodik Ferencvárossal szemben. Másrészt a listavezető Brassó 5 ponttal jár előtte, ha nem számoljuk, hogy Lindqvist mester csapata eggyel többet játszott. Ezt a hátrányt faraghatják le két pontra a borsodiak, felzárkózva ezzel az élmezőnyhöz. Ha viszont újabb vereséget szenvednek, az azzal a kellemetlen következménnyel járhat, hogy a következő hetekben a rájátszást érő hely visszaszerzéséért kell küzdeniük.

Nem lesz egyszerű mutatvány vasárnap a 3 pont megszerzése, hiszen eddig egyedül a Dab.Doclernek sikerült nyernie a Cenk alján, de neki is csak hosszabbításban. Érdekesség, hogy most találkozik először a két csapat egymással ebben a szezonban. A vendégek szakvezetője videózással igyekezett ezt a hátrányt leküzdeni, ennek tapasztalatai nem meglepőek, csak egyszerű és hatékony játékkal lehet esély a pontszerzésre. A pénteki, utolsó másodpercben kiszenvedett győzelem után Lindqvist mesternek is főhet a feje, hiszen bár a győzelmek egyelőre jönnek, a csapat játékban elmarad attól, amit a mester vár tanítványaitól.

Brassó–Miskolc 4-5

Csak a büntetőlövések döntöttek Brassóban, ahol az utolsó két percre két gól is jutott. Tóth Adrián két gólja mellett a győztes büntetőt is belőtte. A Miskolc az ötödik.

Az első harmad a szokottnál paprikásabbra sikeredett, 10-10 percnyi kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők. A 3. percben Bonar és Boyle akaszkodott össze, a harmad végén pedig Antal Zsombor és Tóth Adrián. Mellettük Popovics és Bálint is leülhetett 2-2 percre. A kiállításokon túl egy gólt is láthattak a nézők, a 11. percben Saluga lőtte be Bonar passzát, vezetéshez juttatva a hazaiakat. A második harmadban sokáig nem esett gól, majd a 32. percben Tóth Adrián egalizált. A 37. percben újra Antal Zsombort látták szabálytalannak a játékvezetők, azonban Wehrs révén a Brassó emberhátrányban is vissza tudta venni a vezetést. Sokáig nem örülhettek a hazaiak, hiszen a Miskolc még abból az előnyből egyenlíteni tudott Knox révén, majd 20 másodperc múlva Ritó László is megszerezte idei első gólját, amivel a mérkőzés folyamán először vezetett a borsodi csapat.

Ezúttal tehát a Brassón volt a sor, hogy egyenlítsen, amit a 46. percben Molnár Zsolt meg is tesz. Amikor a Jegesmedvék két perccel a rendes játékidő vége előtt újra megszerzik a vezetést a meccsen második gólját lövő Tóth Adrián révén, a többség talán el is könyvelte a három pontot. Azonban a játékvezetők egy perccel a vége előtt kiállítják Knoxot és az előnyt 59:43-kor be is vágja a Brassó. Ezzel 4-4, jöhetett a hosszabbítás. Ebben az öt percben a csapatok nem bírtak egymással, így a pontok elosztása a büntetőlövésekre maradt. Ezek során Tóth Adriánnak sikerült feltennie a koronát a mai teljesítményére, hiszen két gólja mellett a győztes büntető értékesítése is az ő nevéhez fűződik, ezzel 5-4-ra nyert a Miskolc és nagyon két fontos pontot hozott el Brassóból.

A nap végére ugyan a HSC leszorította őket a negyedik helyről, de aggodalomra semmi ok, vesztett pontok tekintetében a Jegesmedvék jobban állnak székely riválisuknál. A Brassó továbbra is vezeti a tabellát, előnye két pont a két meccsel kevesebbet játszó DAB-bal és öt a szintén kettővel kevesebb mérkőzésnél járó Érsekújvárral szemben.

Greg Lindqvist (vezetőedző, Brassó): “Nagy csalódás a mai este. A Miskolc egyre jobb lett, nyomás alatt tartott bennünket, de úgy érzem, hogy mindenekelőtt a 2. harmad első 10-12 percében lett volna lehetőségünk megnyugtató előnyt szerezni, és esetleg eldönteni a meccset. De ahogy ez ilyenkor lenni szokott, aki nem lő gólt, annak gólt lőnek, és ma pontosan ez történt. Nem csináltunk túl sok hibát, de még mindig messze vagyunk attól a játéktól, amit szeretnék látni, ahogy játszanunk kellene. Örülök Molnár Zsolt góljainak, de továbbra is van még sok csatárunk, akik adósak azzal, hogy megmutassák, mit tudnak. Ebben az évben minden mérkőzés egy-egy komoly csata, de ezt már a szezon kezdetekor is elmondtam, nincs ebben semmi meglepő.”

Travis Young (vezetőedző, Miskolc): “Az első harmadban nem pörögtünk úgy, ahogy kellett volna, kicsit lassan kezdtünk. A második harmadban már sokkal jobban játszottunk, bár itt is volt bosszantó hiba, amelyből emberelőnyben kaptunk gól. Sajnálom, hogy a vége előtt nem koncentráltunk megfelelően, hiszen rendes játékidőben is megnyerhettük volna a meccset. A szétlövés mindig lutri, de ezúttal a végén mi örülhettünk. Úgy gondolom, hogy nagyon sokat tanulhatunk ebből a mérkőzésből, megmutattuk, hogy a liga egyik élcsapatát is meg lehet verni az otthonában. Nagyon fontos győzelmet arattunk.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1200 néző. Játékvezetők: Toparceanu, Csomortani, Butucel, Keresztes.

A Brassó–Miskolc képei

Megint a hajrában lőtt gólt a hazai csapat, de ezúttal csak egy ponthoz jutott ezzel.